Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ako iste viete, o zuby sa treba starať s pravidelnosťou a poctivosťou, inak s nimi človek môže mať čím ďalej, tým väčšie problémy. Nie každý sa touto tématikou zaoberá a zubári majú o to viac práce. Či už ide o priemerné každodenné umývanie zubov zubnou kefkou alebo používanie medzizubnej nite, medzizubnej kefky a podobne, až po pravidelné kontroly a ročné prehliadky a komplexnejšiu starostlivosť.

Aby ste si udržali výhody zdravotného poistenia pre stomatologické ošetrenia, musíte každý rok absolvovať zubnú prehliadku u svojho zubára. Ak máte nejaký nález alebo niečo, čo potrebuje ošetrenie, môžete si potom následne objednať termín a prípadný problém vyriešiť. Ak nemáte genetické predispozície na kazivé zuby a dodržiavate pravidelne ústnu hygienu a príkladne sa o svoje zuby staráte, nemali by ste mať pri žiadnej prehliadke problém.

Sú ale niektoré problémy, ktorým jednoducho neprikážete a postihnú vás, aj keď ste všetko robili správne. Či už sú to vrodené vady ako krivosť alebo sfarbenie zubov alebo predispozície na kazivosť a výskyt zubných kazov. Sú to veci, ktorým sa niekedy neviete vyhnúť, či robíte čokoľvek. Ďalšia z nich je asi najnepríjemnejšia zo všetkých a to hlavne, ak sa vyvíja zle a tou je zub múdrosti.

Zuby múdrosti, inak nazývané aj osmičky, môže mať človek až štyri a môžu sa vyskytnúť vo veľkom rozsahu veku. Začínajúc od 18 – 20 rokov až v ojedinelých prípadoch po 30ke. Priebeh ich rastu môže byť všelijaký a niektorí ľudia o nich v podstate ani nevedia. Môžu ich mať roky po ďasnom, že ich ani nevidno alebo im môžu vyrásť pekne priamo bez bolestí. Narobiť môžu ale aj väčšiu škodu. Môžu rásť krivo, kaziť sa, tlačiť na ostatné zuby a deformovať ich alebo robiť problémy s kosťou čeluste.

V takom prípade sa ich budete musieť zbaviť, čo tiež nebýva jednoduchý a rýchly zákrok. U rôznych ľudí taktiež môže prebiehať bez komplikácií, u niektorých sa môžu vyskytnúť problémy. Je len na vás, aký postup pri objavení týchto zubov zvolíte.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :