Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ak nikdy nepohrdnete dobrým vínkom, určite ste niekedy rozmýšľali nad jeho správnym skladovaním. Teplota skladovania sa pre jednotlivé vína líši a hlavné rozlišovanie teplôt je medzi vínom červeným a bielym. Ako iste viete, červené víno znesie väčšie teploty a teda sa môže skladovať aj vo väčšom teple. Horšie je to už s bielym vínom alebo so šumivými. Tie potrebujú nižšie teploty a tmu alebo aspoň nie priame slnečné žiarenie. Nebezpečenstvo pre akékoľvek víno perdstavuje teplota nad 20 stupňov a povedzme si pravdu, vo vašej izbe je pravdopodobne po celý rok teplota nad túto hodnotu.

Ako teda uskladniť víno, aby sa mu nič nestalo. Ľudia, ktorí majú k dispozícii priaznivé podmienky si môžu dovoliť vínnu pivnicu. Priaznivými podmienkami sú v prvom rade dostatočné finančné prostriedky, v druhom je podzemná pivnica, v ktorej sú dostatočne nízke teploty po celý rok, po prípade klimatizovaná miestnosť a podobne.

Pre tých, ktorí týmito podmienkami nedisponujú je plnohodnotnou a takmer rovnako kvalitnou náhradou tichá chladnička na vína alebo takzvaná vinotéka. Nie je to žiadna utópia pre každého z nás a to preto, lebo v prvom rade nie je nákladná. Ďalšie výhody sú, že spotreba elektriny je takmer zanedbateľná a hlučnosť dosahuje veľmi nízkych hodnôt. Napríklad v prípade vinotéky Dunavox DAH-18.65PC je to 0dB!

Tichá domáca vinotéka sa hodí každému milovníkovi vína. Či už si ju umiestnite do kuchyne alebo priamo do spálne, nebude vás rušiť. Jej dizajn je moderný a zmestí sa do nej dostatočné množstvo fliaš. Tie udrží celoročne v požadovanej teplote bez ohľadu na podmienky okolia. Vnútro sa píši drevenými policami a vnútorným osvetlením. Teploty, ktoré dokáže udržať sú v plusoch 10, 15 a 18 stupňov Celzia. Záleží od toho, aký druh vína máte alebo kedy sa ho rozhodnete komnzumovať. Dvierka neprepúšťajú slnečné žiarenie, ako sme spomínali, to by vína mohlo znehodnotiť.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :