Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

V lese by sme sa mali správať vždy disciplinovane. Žiaľ, stále nachádzame odpadky porozhadzované po lese, zničené posedy, motorové vozidlá pohybujúce sa v chránených oblastiach, nelegálne ťaženie dreva. Viete, ktoré pravidlá by ste mali dodržiavať v prírode, aby sa aj budúce generácie mohli pozerať na krásnu prírodu?

Odpadky noste vždy domov

Keď niečo zjete, nosíte to vždy so sebou domov, alebo tieto odpadky vyhodíte na zem? Odpadky nikdy nehádžte len tak na zem. Možno sa vám to nemusí zdať, ale môžu vás nasnímať fotopasce určené predovšetkým na snímanie lesnej zveri. Na zem môžete hodiť maximálne tak ohryzok z jablka alebo šupku z banána. Je to biologický odpad, ktorý sa v prírode rozloží. Brávajte si však so sebou vrecko, kde potom nahádžete všetky odpadky a vezmete ich domov do smetného koša.

Nebuďte hlučný

V lese buďte vždy potichu, samozrejme, rozprávať sa môžete. Nikdy však nekričte a nevydávajte hlasné zvuky, ktoré by mohli vyplašiť lesnú zver. Pre lesnú zver je hluk veľmi nepríjemný a spôsobuje jej veľký stres.

V prípade tmy si svieťte na cestu

V prípade, že sa stane, že nestíhate vyjsť z lesa ešte pred zotmením, mali by ste mať pri sebe zdroj svetla, ideálne baterku. Poľovníci používajú termovíziu, ktorá im pomáha rozpoznať zver od stromov a kríkov. Ľahšie sa tak orientujú v priestore. Vám ale postačí obyčajná baterka. Nikdy neviete, čo sa môže stať a v prípade, že sa zotmie a vy nebudete mať svetlo, ľahko sa môže stať, že zablúdite.

Príroda je to najvzácnejšie, čo na tomto svete máme. Chráňme si ju, aby sa nasledujúce generácie mohli pozerať na tie krásy, čo tu máme. Netrhajte zákonom chránené rastlinky, nič neničte, nehádžte odpadky na zem, nebuďte hluční a v prípade, že sa budete nachádzať v lese po tme, svieťte si na cestu. Keby si nesvietite, ľahko sa môže stať, že si ublížite.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 3.3 / 5. Počet hlasov: 3

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :