Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Miestnosti vystavované nadmernej vlhkosti sú zo všetkých miestností ohrozené najviac. Slabé vetranie a vysoká vlhkosť môžu spôsobiť vznik plesní, ktoré keď sa objavia, spôsobia nám nielen zdravotné problémy, ale kompletne znehodnotia vybavenie miestnosti.

Pleseň sa najčastejšie objavuje v kúpeľni. Ak máte slabé vetranie kúpeľne a bojíte sa plesní, poradíme vám, ako proti nim bojovať a čo robiť preto, aby sa vám v danom priestore vôbec neobjavili.

Hydroizolácia kúpeľne

Najlepšou ochranou proti plesniam je trváca hydroizolácia kúpeľne. Jednoznačne potrebujete trváci a zároveň spoľahlivý materiál, ktorý zabráni bujneniu baktérii medzi obkladačkami a ochráni komplet celý kúpeľňový nábytok, vrátane obkladu, dlažby. Izolujte komplet celú plochu proti vode a dávajte si záležať najmä na plochy v a okolo sprchového kúta. Jednoduchý náter a zároveň tak  veľmi dôležitý! Vyberajte od spoľahlivých dodávateľov a uvidíte, že hydroizolácia vám pomôže s plesňami.

Dodatočná hydroizolácia

Ak práve neprerábate kúpeľňu, ale zároveň si chcete kúpeľňu chrániť hydroizoláciou, priestor môžete izolovať aj bez toho, aby ste miestnosť prerábali. Materiál vyberajte podľa toho, na aký povrch sa ho chystáte použiť. Dôležité je dobre si naštudovať, čo sa na čo používa, aby ste neinvestovali do toho, čo nepotrebujete. Hydroizolačný materiál nanášajte vždy na suché čisté plochy.

Vetrajte a mokré plochy utierajte dosucha

Ak nechcete, aby vám kúpeľňu napadla pleseň, vždy vetrajte tento priestor akonáhle sa osprchujete/ okúpete. Para a vlhkosť nesmú ostať v tejto miestnosti. Ak sa vám stane, že zaprskáte zem alebo obklad, snažte sa ho vždy potom, ako vyjdete z vane/ sprchy, dôkladne poutierať. Kúpte si švédske utierky, ktoré vám vsajú nadbytočnú vodu v okolí vane a sprchového kúta a pomôžu vám aj pri upratovaní kúpeľne – môžete nimi umývať umývadlo a vodovodné batérie.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :