Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Chcete tráviť čas s vašimi blízkymi a hosťami na terase, balkóne alebo záhrade? Najlepším spôsobom na spoločné chvíle je samozrejme pohoda a príjemné rozhovory pri krígli obľúbeného piva, pohári dobrého vína či zdravej šťavy, pri šálke aromatickej kávy či čaju, alebo pri chutnom jedle. V takých chvíľach si chcem spoločne sadnúť k stolu.

Ktorý záhradný nábytok a stoly si vybrať, aby pasovali k danému priestoru? Naozaj ich kvalita má taký veľký význam, ako to tvrdia výrobcovia? Presvedčíme sa o tom v ďalšej časti textu.

Základom sú rozmery

Rozmery nie sú podstatné – čo sa týka nábytku a domáceho vybavenia je to jeden z najväčších omylov. Výber vhodného záhradného stola pre danú nehnuteľnosť sa považuje za jeden z najdôležitejších aspektov. Oplatí sa k tomu pristúpiť rozvážne a rozumne. Ak bývate v jednočlennej domácnosti a málokedy máte hostí, sotva potrebujete vybavenie pre 8 až 10 hostí. V takom prípade úplne postačí stredne veľký stôl pre 4 osoby, alebo dokonca aj maličký kávový stolík, pri ktorom si môžete slobodne sadnúť vo dvojici.

Dizajn záhradného stola

Záhrada je miesto, v ktorom je k dispozícii väčšinou množstvo voľného priestoru. Dokonca aj malé objekty sú priestrannejšie než terasy a balkóny. Preto sa oplatí dobre využiť tento priestor, a naplánovať v ňom miesto na oddych a relax – bez ohľadu na to, či to budú chvíle s priateľmi, rodinou, či sólo.

Ako si teda vybrať stôl do záhrady, aby dizajn ladil s ostatným zariadením a celým priestorom? Ak je to priestor zariadený v tradičnom/klasickom štýle, drevený stôl s prírodnou alebo morenou farbou je perfektnou voľbou. Pri trochu modernejších projektoch sa oplatí vybrať čierne, sivé alebo biele stoly – dokonca aj vtedy, keď sú drevené.

Dizajn stolíka na balkón alebo terasu

Balkónové stoly sú väčšinou dostupné v dvoch verziách – ako neveľké rozkladacie stojace stolíky, alebo ako stolíky na hákoch, ktoré sa vešajú na zábradlí. Prvá verzia je vynikajúca investícia na stredne veľké balkóny. Druhá však je (v istom zmysle) poslednou doskou záchrany – na pozdĺžne a úzke konštrukcie. Avšak to vôbec neznamená, že taký zavesený stolík je nepohodlný a nepraktický. Dve osoby sa pri ňom bez problémov a komfortne najedia či pohodlne posedia.

Na druhej strane sú dostupné rozličné terasové stoly. Ich rozmery, výška či štýl sa dajú prispôsobiť podľa dostupnej úžitkovej plochy. Vynikajúcim nápadom je nákup rozkladacích stolov, ktoré po poskladaní majú rozmery napr. 80 x 80 cm a spokojne môžu pri nich sedieť 2 až 3 osoby. Avšak po rozložení môžu byť až 2 až 3-krát širšie. Vďaka tomu ľahko prispôsobíte terasový stôl podľa aktuálnej potreby a očakávaní. Je to veľmi praktické riešenie, ktoré nesmie ujsť vašej pozornosti.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :