Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Sťahujete sa do nového rodinného domu? Či už ide o dom jednopodlažný, dvojpodlažný, alebo átriový, musíte premýšľať nad tým, akým nábytkom ho vybavíte. Mali by ste si položiť dôležitú otázku. Akého ducha by mal váš domov niesť?

V spálni človek trávi až jednu tretinu života, preto by si ste si aj nábytok do nej mali vyberať starostlivo. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa vyžívajú v histórii a miesta, z ktorých vyžaruje ich napĺňajú energiou, stavte na rustikálny štýl.

Posteľ z masívu vás očarí svojim rázom. Vyrobená z borovice alebo z dubu, čisto prírodný, nezávadný a ekologický materiál. Biele, čierne či hnedé farby a skvelo opracované drevo vašu spálňu zmenia na nepoznanie. K posteli si vyberte ten správny matrac, ktorý zlepší váš spánok a pomôže vám aj s bolesťami chrbtice.

Ďalším kúskom, ktorý nesmiete opomenúť, je šatníková skriňa, ktorá pôsobí originálne a je známkou skvelého vkusu majiteľa. Drevo, z ktorého sú skrine vyrábané, je okrem iného navoskované a viac odolné. Nájdete ich tiež v rozličných odtieňoch, ktoré poľahky zapasujete k ostatným kusom vášho nábytku.

Aj farby ovplyvnia vaše pohodlie

Premýšľate nad tým, ako si zariadiť spálňu tak, aby ste sa v nej cítili pohodlne, príjemne a harmonicky? Skúste staré čínske umenie Feng shui, ktoré je na svete už niekoľko storočí a mnohým prinieslo vytúžený pokoj.

Feng shui je umenie, ktoré spája tok energie, prírodu a mnoho iných aspektov. Všetko to, čo potrebujete nielen k svojmu zdraviu, ale aj šťastiu a spokojnosti. Pozostáva z niekoľkých elementov, konkrétne z vody, ohňa, zeme, dreva a kovu. Všetky oplývajú jedinečnými vlastnosťami, ktoré zlepšia váš život.

Aj vaša spálňa by mala tieto elementy obsahovať. Voliť by ste ich mali nielen podľa svojej nálady, ale aj povahových vlastností.Farby ohňa ovplyvnia vášeň a energiu. Patria sem odtiene červenej či silná oranžová. Zatiaľ čo farby zeme zas vytvoria v ovzduší vašej spálne príjemnú a pokojnú energiu.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :