Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Naše dni môžu byť občas poriadne uponáhľané, plné stresu a nepohody. Na nedostatok relaxu a oddychu častokrát doplatí naše telo, pokožka, ale i mentálna pohoda. Dopriať si po celom dni niekoľko desiatok minút relaxu v horúcom kúpeli patrí medzi vynikajúce spôsoby ako sa zresetovať a oddýchnuť si. Aké sú naše tipy na ideálny relax vo vani?

1.Pleťová a vlasová maska

Prečo nespojiť príjemné s užitočným, však? Čas, ktorý strávite relaxom vo vani možno využiť aj ako ideálnu príležitosť pre vyživenie našej pleti. Pred horúcim kúpeľom dbajte na dôkladne odličovanie pleti a doprajte jej pleťovú masku podľa aktuálnej potreby vašej pleti, či už na jej hydratáciu, vyživenie, upokojenie alebo na boj proti akné. Podobný scenár platí aj v prípade našich vlasov. Zaslúžia si relax aj výživu. Pre pohodlnejšie pôsobenie masiek nezabudnite na kozmetické čelenky, ktoré sú aj v takýchto situáciách užitočným pomocníkom. Ak by ste chceli dať na naše odporúčanie, tak počas kúpeľa vyskúšajte double dare masku na tvár.

2.Relaxačná atmosféra

Vytvorte si atmosféru pohody presne podľa svojich predstáv. Prispôsobte svetlo, vône, zvuky. Prečo nevyužiť svoju obľúbenú sviečku, keď práve počas kúpeľu je na to ten ideálny čas. Pripravte si pohár s obľúbeným nápojom a nezabudnite naladiť na nôtu tej správnej uvoľňujúcej hudby.

3.Pena a soľ do kúpeľa

Bez tých správnych prísad do vody by prosto kúpeľ nebol to pravé. Ešte pred tým, ako využijete rôzne obľúbené a voňavé prísady, majte na pamäti, že ideálna teplota vody pre váš kúpeľ je tá, ktorá je pre vás najviac komfortná. V prípade, že vaša pokožka je citlivejšia, vyhnite sa miešaním rôznych prísad a stavte vždy len na jeden druh. Okrem rôznych typov peny alebo soli, sú príjemnou prísadou aj rôzne esenciálne oleje alebo šumivé gule.

Vďaka horúcemu kúpeľu sa vaše telo zbaví toxínov, ale i napätia a nepríjemného stresu. Vytvorte si z tejto relaxačnej aktivity pravidelný rituál, ktorý si zamilujete. Po kúpeli nezabudnite na hydratáciu pokožky telovým mliekom.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :