Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Všetci sme tam boli – v situácii, kedy sa normálny obed alebo večera stane nepredvídateľným dobrodružstvom plným smiešnych a niekedy aj trochu nepríjemných momentov. Odkvapkávajúca omáčka, náhodné zvuky pri žuvaní, či stratégia, ako sa vyhnúť jedlu, ktoré nám nechutí – to všetko sú okamihy, ktoré nám pripomenú, že jedlo môže byť aj zábavné a komplikované zároveň a môže vytvárať nepríjemné zážitky s jedlom.

„Tanec so Špagetou“: Jedlo a dlhé vlasy sa niekedy nemiešajú tak, ako by sme si želali. Prvá radostná lyžica špagetovej cestoviny môže byť úžasný tanec, ale akonáhle sa začne zamotávať v našich vlasoch, stáva sa to tancom so špagetou. Obrázok šikovného odstránenia špagety z vlasov v reštaurácii je niečo, čo mnohí poznajú.

„Hľadanie skrýše pre nechutný kúsok“: Keď narazíte na niečo v jedle, čo vám nechutí, skrytý trik spočíva v tom, ako sa zbaviť tohto nechceného kúsku. Začína sa tichým hľadaním skrýše pre to, čo ste práve vypľuli z úst. Občas to môže byť pod obrusom, inokedy sa to snažíte skryť v plátennom vrecku.

„Zvuková kulisa pri žuvaní“: Niektorí ľudia majú dar vytvárať zvukovú kulisu pri žuvaní jedla. Hoci sú to len zvuky procesu trávenia, môžu byť občas nepríjemné pre tých, ktorí sú okolo vás. K dispozícii je iba jedna voľba – zamerať sa na hudbu v pozadí a dúfať, že ostatní nevšimnú zvukový efekt vašich chrupiek.

„Stále čakáme na jedlo“: Objednáte si v reštaurácii a jedlo stále nie je na stole, aj keď už prešla hodina od vašej objednávky. Stratený pocit času a hladové očakávanie môže vytvoriť divné momenty, keď ste odhodlaní zjesť aj košíky so špendlíkmi, aby ste vôbec nejako prežili do príchodu hlavného chodu.

Jedlo je viac než len energetická potreba, je to zážitok plný chutí, zvukov a situácií, ktoré môžu byť smiešne alebo trochu nepríjemné. Tieto momentky nám pripomínajú, že jedlo je často o zdieľaní zážitkov s ostatnými a že nepríjemné zážitky s jedlom môžu byť jedným z najzábavnejších spôsobov, ako si užiť spoločné stravovanie. Ako hovorí staré príslovie: „Tam, kde jedlo, tam aj radosť!“

nepríjemné zážitky s jedlom

nepríjemné zážitky s jedlom

nepríjemné zážitky s jedlom

nepríjemné zážitky s jedlom

nepríjemné zážitky s jedlom

nepríjemné zážitky s jedlom

nepríjemné zážitky s jedlom

nepríjemné zážitky s jedlom

nepríjemné zážitky s jedlom

Zdroj: Boredpanda.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počet hlasov: 3

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :