Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Súťaž „The 2023 Nature Photographer of the Year“ znova raz ukázala na nesmiernu krásu a zázraky prírody cez objektívy vášnivých fotografov. Táto prestížna súťaž pritiahla pozornosť talentovaných umelcov z celého sveta, ktorí svojimi snímkami podčiarkli diverzitu a komplexnosť života na našej planéte. Pozrime sa na niektoré z najúžasnejších výhercov tejto súťaže a nechajme sa uniesť do sveta neskutočnej prírody.

1. „Symfónia farieb“: Toto majestátne dielo zachytáva západ slnka v západnej časti Namíbie, kde sa rozkladá nekonečné pole širokých plôch farieb. Oranžové duny kontrastujú s modrou oblohou, vytvárajúc dojem symfónie farieb, ktorá nám pripomína nesmiernu krásu prírody.

2. „V tanečnom svetle“: Fotografia vytvára dojem tanca svetla a tieňov v hustom lese. Slnečné lúče prenikajúce cez stromy vytvárajú hru svetla na zemi, akoby les tancoval pod taktovkou prírodného svetelného predstavenia.

3. „Vzdušné krídla“: Táto úžasná snímka zachytáva kolísku vtáka, ktorý sa vznáša v závanu vetra. Krídla sa otvárajú ako vzdušné krídla nad oceánom, vytvárajúc pôsobivý obraz slobody a pohybu v prírode.

4. „Mágia jesennej rozlúčky“: Obrázok zachytáva lesné prostredie počas jesennej rozlúčky, kedy slnečné lúče prenikajúce cez farebné lístie vytvárajú atmosféru tepla a kúzla. Je to prírodná maľba farieb a svetla.

5. „Kráľovský pár“: Snímka zachytáva dva majestátne slony, ktorí kráčajú na planine afrického safari. Ich vznešený postoj a vzájomná interakcia podčiarkujú krásu a komplexnosť života voľne žijúcich zvierat.

6. „Podvodný raj“: Táto podvodná fotografia oživuje svet pod hladinou, kde sa morský život prejavuje vo svojej plnej kráse. Koralové útesy a farebné ryby tvoria podvodný raj, ktorý nám pripomína krehkosť a zároveň nádheru morského prostredia.

Tieto fotografie sú len krátkym náhľadom do širokej škály nádherných diel, ktoré boli súčasťou súťaže „The 2023 Nature Photographer of the Year“. Každý z týchto záberov hovorí príbeh o jedinečnej kráse prírody a umenia tých, ktorí sa snažia zachytiť jej neopísateľnú krásu. Vďaka týmto fotografiám máme možnosť priblížiť sa k odľahlým kútom sveta a oceniť jeho prírodnú rozmanitosť.

The 2023 Nature Photographer Of The Year

The 2023 Nature Photographer Of The Year

The 2023 Nature Photographer Of The Year

The 2023 Nature Photographer Of The Year

The 2023 Nature Photographer Of The Year

The 2023 Nature Photographer Of The Year

The 2023 Nature Photographer Of The Year

Zdroj: Boredpanda.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :