Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Fotopasca ako taká je skvelý pomocník pre širokú škálu ľudí, ktorých môže zaujímať jej rozličné využitie. Čo to vlastne fotopasca je? Ide o digitálny fotoaparát spúšťajúci sa na základe pohybu alebo na príkaz na diaľku. Po detekovaní pohybu odfotí pohľad pred sebou alebo nakameruje vopred stanovený časový úsek. Dokáže tiež robiť timelapsy, odoslať fotku hneď po jej odfotení  MMSkou na akýkoľvek mobil, fotiť s neviditeľným infračerveným bleskom v noci, nepotrebuje externý zdroj energie a iné. Fotopasce zvyknú byť vodotesné, mrazuvzdorné a v maskáčových farbách takže sú vhodné do každého počasia a len tak ich človek alebo zviera nezaznamená.

Fotopasce majú veľmi široké využitie. Používajú ich hlavne poľovníci pri monitorovaní divej zvery, štatistikách a počítaní kusov, vyhľadávaní istých druhov zvery alebo jednoducho proti ochrane pred pytliakmi a nepovolenými vstupmi do istých oblastí. Môžu ich taktiež používať aj bežní ľudia. Obľubujú ich hlavne chatári a chalupári proti nepovoleným vstupom na ich pozemok alebo proti zlodejom a vandalom. Mimo našich zemepisných šírok sa tiež pouzívajú na vyhľadávanie vzácnej zvery alebo hľadanie nových živočíšnych druhov.

Najdôležitejšia vec, ktorú by ste mali po zakúpení fotopasce zvážiť, je jej poloha. Správne uloženie pasce môže byť kľúčové pre akýkoľvek účel. Ak ju chcete využiť proti zlodejom, mala by byť dobre schovaná, aby ju nedokázali nájsť. Ak na divú zver, mala by byť umiestnená v dostatočnej výške, aby sa k nej divá zver nedostala. Taktiež sa zvykne dávať ku kŕmitkám, alebo vodným zdrojom, keďže sa zvieratá držia pri týchto miestach.

Tiež si treba dať pozor na to, aké druhy zverov pozorujete. Plazy a niektoré obojživelníky môžu byť pre infračervený alebo teplocitlivý senzor neviditeľné. Malé vtáky a hmyz taktiež senzor nemusí zdetekovať. V takom prípade sa musia používať špeciálne fotopasce s iným senzorom a druhom osvetlenia.

Ak už máte dostatok informácií, čo to fotopasca je, poďte si nejakú vybrať a vyskúšať.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :