Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ako hovorí stará známa „múdrosť“, auto robia kolesá. Kolesá samozrejme nie sú len disky, ale aj pneumatiky na nich, teda tvoria jeden celok. Každý asi ale bude súhlasiť, že to čo najviac mení vzhľad auta, sú práve disky. Či už sa rozhodnete pre hliníkové alebo plechové, dobre o tom popremýšľajte. Nie je totižto disk ako disk.

Disky by sa dali rozdeliť do viacerých kategórií. Ako spravidla býva, disky väčších rozmerov sú aj cenovo nákladnejšie. Ďalej na cenu vplýva viacero vlastností disku ako kvalita a tvrdosť zmesi, materiál, z akého sú vyrobené, ale aj značka. Aj keď si to neradi pripúšťame, platíme aj za samotnú značku, aj keď niekedy môže byť kvalita s inou lacnejšou značkou rovnaká. Napríklad také BBS stoja spravidla vždy viac ako Dezent. Čo sa týka materiálu, plechové disky budú vždy lacnejšie ako tie z hliníkových zliatin. Ďalej existujú špeciálne ako magnéziové alebo titánove, tým sa ale venovať nebudeme.

Či sa už rozhodnete pre hliníkové disky alebo lacnejšie plechové, dobre si rozmyslite, čo kupujete. Každý disk má svoje výhody a nevýhody. Lacnejšie plechové sú častokrát pevné a neohnú ani nezdeformujú sa tak jednoducho. Na druhej strane je ich váha vyššia a vzhľadovo tiež nie sú veľmi príťažlivé. Zakryť ich puklicami zvyčajne takisto nie je najlepšia voľba. Hliníkové disky sa zas až tak cenou plechovým nevzdiaľujú a za nie príliš vysokú sumu sa dajú najsť už solídne značky a kvalita.

Čo sa týka pneumatík, to je možno ešte rozsiahlejšia téma, ktorú tiež len tak načrtneme. Či už sa jedná o zimné alebo letné pneumatiky, kvalita by mala byť vaša priorita. Aj keď nie je bežné, aby sa pneumatika obvyklým používaním rozletela, stávajú sa aj takéto prípady. Je množstvo čínskych výrobcov, ktorí urobia takmer akúkoľvek pneumatiku na úkor kvality a len kvôli cene. Lacné pneumatiky už od nova hučia a zvyšujú valivý odpor, taktiež sú nebezpečné. V tomto prípade sa už odporúča trochu zainvestovať, aby nielen auto, ale aj vaše zdravie bolo s kolesami v bezpečí.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :