Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Vreckový nôž je univerzálny pomocník na takmer každú príležitosť. Je ľahko prenosný, vhodný na mnoho účelov, trvácny a nikdy vás nezradí. Spoločnosť Victorinox sa síce nesústredí len na vreckové nože, v tom sú ale preborníci a vedú tento trh.

Povedzme si v skratke o tejto firme. Spoločnosť Victorinox a do roku 2005 aj Wenger produkujú tzv. Swiss Army nože, teda vreckové multiúčelové nožíky. Jedná sa o nôž a viacero nástrojov v jednom produkte, pričom ostatné nástroje zahŕňajú napríklad mini-pílku, nožnice, skrutkovač, pilník a podobne. Prevažne sa vyrábal v červenej farbe a na sebe má švajčiarský krížik, ktorým je nástroj známy. Po roku 2005 Victorinox kúpil späť spoločnosť Wenger a momentálne sú jediným výrobcom Swiss Army noža.

Victorinox paradoxne nie sú prvým producentom vreckového noža. Prvýkrát sa objavil v publikácii Moby Dick v roku 1851 a vyrábať sa začal len o trochu pred Victorinoxom spoločnosťou Wester & Co. v roku 1891. Prvý produkt sa volal Modell 1890.

Aké zaujímavosti sa dajú nájsť na nožoch Victorinox? Okrem klasických už horespomínaných nástrojov a tých ktoré bežne vidíte sa občas na nožíkoch objavili aj špeciálne. Napríklad na troch modeloch  sa vyskytoval zapaľovač na plyn. Taktiež občas obsahovali odizolovač na elektrické káble, guličkové pero, hodinky, výškomer a iné.

Ďalšou zaujímavosťou od tohto producenta je rekordný vreckový nôž  Wenger 16999, ktorý má 141 funkcií a váži skoro jedno kilo. Na šírku má skoro 23 cm a viete si ho zadovážiť za 1200 eur. Má niekoľko skrutkovačov, zväčšovaciu lupu, kompas, imbusový kľúč, niekoľko pilníkov, karabinu, kombinované kliešte a mnoho ďalšieho.

Okrem nožov sa spoločnosť Victorinox ešte venuje na vysokej úrovni produkcii náramkových hodiniek, cestovných kufrov a tašiek, oblečenia a voňaviek. Keďže švajčiari sú preslavený svojou vysokou úrovňou produkcie a kvalittou svojich výrobkov, môžete si byť istý, že nože Victorinox sú tou správnou voľbou či už pre amatérske alebo profesionálne využitie. Tak, ako poslúžili niekedy švajčiarskej armáde, poslúžia aj vám.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :