Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Pozemok a najmä ľudí a majetok v ňom je treba chrániť za každú cenu. Okrem potenciálnych kamier by ste mali dbať aj na výber správneho pletiva. Ako si vybrať pletivo a ktoré je pre vás najvhodnejšie?

Oplotenie pozemku je jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré by ste mali myslieť. Ponuka pletív na trhu je široká a je už len na vás, ktoré si vyberiete. Na čo by ste sa však mali pri výbere zamerať?

Účel pletiva

Pri kupovaní pletiva si je dôležité uvedomiť jeho umiestnenie. V prípade, že chcete oplotiť celý svoj pozemok a tým ho aj chrániť pred cudzími ľuďmi, tak si určite vyberte pevnejšie zvárané pletivo.

Na druhej strane, ak si chcete vo vnútri len dekoratívne oplotiť napríklad svoju záhradu, jazierko alebo niečo iné, tak vám úplne stačí plastové pletivo.

Vizuálna stránka

Každý z nás má iný vkus, no asi všetci sa zhodneme, že konkrétne pletivo by sa malo k pozemku hodiť aj vzhľadovo. V tomto prípade by ste sa preto mali zamerať na farbu pletiva, ale tiež výrobný materiál a celkový dojem.

Ak chcete vzbudiť svojím oplotením rešpekt, aby sa do vnútra pozemku nikto nedostal, tak by ste si logicky nemali kupovať tenké plastové pletivo svetlej farby. Namiesto neho siahnite po mohutnejšom oplotení z plotových panelov v tmavších odtieňoch.

Výška oplotenia

Celková výška pletiva priamo súvisí s jeho účelom. Vysoké plotové pletivo vám odporúčame kúpiť v tom prípade, ak chcete svoj pozemok chrániť pred neželanými hosťami v podobe zlodejov alebo zvierat.

Pletivá sa vyrábajú vo viacerých výškových variantoch, napríklad 150 cm, 175 cm, ale aj 200 cm. Od výšky sa samozrejme odvíja aj ich cena, preto by ste mali naozaj vyberať podľa toho, aké pletivo naozaj potrebujete.

Montáž

Pri výbere pletiva by ste sa mali zamerať aj na zložitosť jeho inštalácie. Niektoré pletivá sú na osadenie jednoduché, pretože ich stačí len zasunúť na pripravené stĺpiky.

Iné typy pletiva však môžu byť zložitejšie na montáž. Týka sa to najmä väčších pletív, ktoré by ste sami nemuseli zvládnuť kvôli ich váhe. Kvôli tomu vždy myslite na to, aby ste pri ich osádzaní mali pomoc minimálne jedného človeka.

Ak si neviete rady pri výbere pletiva práve pre vašu záhradu a potrebujete profesionálnu pomoc, tak neváhajte kontaktovať odborníkov na ploty. Radi vám pomôžu či už s výberom, ale aj samotnou inštaláciou pletiva, ktoré si vyberiete.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :