Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

img

Aj kuchynské spotrebiče majú svoj čas zrátaný. Prezradíme vám rady ako predĺžiť životnosť vašich spotrebičov

/
/
/
14 Zobrazení

Aj kuchynské spotrebiče vyžadujú svoju starostlivosť. Pozrite sa na to ako by ste sa mali o vaše spotrebiče starať, aby ste predĺžili ich životnosť čo najviac.

Poznáte to príslovie, že čistota je pol života? Okrem ľudského organizmu to platí aj na kuchyne a kuchynské spotrebiče v nej. Či už sa jedná o jednoduché spotrebiče ako rýchlovarné kanvice či zložitejšie kuchynské roboty, verte nám, vďaka správnej údržbe dokážete predĺžiť životnosť spotrebičov aj o polovicu.

Napríklad taký kuchynský robot je veľmi šikovným pomocníkom a dokážete ho využívať na každodennej báze. Vďaka jeho sile, multifunkčnosti a precíznosti vám vie ušetriť množstvo času, ktoré by ste bez neho museli v kuchyni stráviť. Naviac výsledky jednotlivých receptov sú na nepoznanie. Či už používate jednoduché kuchynské roboty alebo si zvolíte kvalitné multifunkčné kuchynské spotrebiče Kenwood, nezabúdajte na správnu starostlivosť.

Vo všeobecnosti platí, že kuchyňa by mala byť čístým a sterilným prostredním. Predsalen sa nechcete infikovať a spôsobiť si črevné a žalúdočné ťažkosti. Starostlivosť o kuchyňu vám vedia uľahčiť aj moderné spotrebiče, ktoré zabraňujú vzniku neporiadku. Jedným z nich sú aj kuchynské roboty s integrovanou váhou. Vďaka nej sa totižto vyhnete váženiu potravín, presýpavaniu a vzniku zbytočných omrviniek po kuchynskej linke.

Ako na čistenie a údržbu spotrebičov, aby vydržali, tak dlho ako sa len dá?

Samozrejme, že záleží od druhu spotrebičov. Chladnička, umývačka riadu či rúra vyžadujú inú starostlivosť. Samotnou kategóriou sú aj malé spotrebiče, ktorým sa budeme momentálne venovať najviac.

Všeobecne sa dá povedať, že základom čistenia a údržby každého spotrebiča je prečítať si návod a tipy od výrobcu. Ten totižto najlepšie vie, čo je pre daný spotrebič vhodné a ako by ste s ním mali zaobchádzať. Pokiaľ výrobca neodporúča umývať určité časti spotrebiča v umývačke riadu, mali by ste to dodržiavať a akceptovať. Rovnako je potrebné dodržať aj rady ohľadom čistiacich prostriedkov. Ak výrobca neodporúča používať na čistenie akékoľvek čistiace prostriedky, to znamená, že daný kus spotrebiča, by ste mali čistiť len čistou vodou.

Aby ste predĺžili životnosť spotrebičov ako sa len dá, nezabúdajte na pravidelné čistenie. Mnohé kuchynské spotrebiče, ktoré v kuchyni používate sú zložené z rôznych častích, kde sa vie zaniesť špina a neporiadok. Zanesená špina vie spotrebič upchať alebo spôsobiť nefunkčnosť. Rovnako zanesené častice môžu spôsobiť aj zápach a dokážu znehodnotiť pripravované pokrmy či nápoje. Pravidelné čistenie týchto častí môže pomôcť predchádzať vzniku porúch.

Časté poruchy spotrebičov sú častokrát spájané s pripojením. To znamená, že pri skladovaní spotrebiča nepozeráte na to, kam a ako ukladate spotrebič, kábel, ktorý napája spotrebič sa môže zalomiť a to spôsobí jeho nefunkčnosť. Pričom sa jedná o banálnu chybu, aj tá vie znefunkčniť váš spotrebič.

Pokiaľ si váš spotrebič vyžaduje pravidelný servis alebo čistenie niektorých častí, nezanedbávajte to a nepodceňujte. Práve pravidelná starostlivosť o spotrebič dokáže predĺžiť jeho životnosť a bezproblémovú funkčnosť aj o niekoľko rokov.

Pamätajte na to, že aj jednoduché čistenie a krátka starostlivosť o malé spotrebiče je základom pre kvalitnú a bezproblémovú funkčnosť spotrebiča. Nepodceňujte ju. Snažte sa udržiavať vaše spotrebiče čisté a dodržujte návod na používanie. Nesprávne úkony sa vám nemusia vyplatiť a miesto spokojnosti so spotrebičom, budete musieť vyberať iný. V dlhšej životnosti spotrebičov vám pomôže aj samotný výber kvalitného a overeného výrobcu. Pri malých spotrebičoch do kuchyne je ním napríklad značka Kenwood.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar