Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Sociálne siete ako fenomén dnešnej doby netreba zvlášť predstavovať. Prinášajú nám kontakt s okolitým svetom, sprostredkúvajú pracovné možnosti či rôzne druhy zábav, vďaka nim sa môžeme socializovať akýmkoľvek spôsobom. Ale čo zaujímavé sa skrýva za fungovaním Facebooku či Pinterestu?

Geert Lovink, holandský mediálny teoretik, si v roku 2010 počas Quit Facebook Day zrušil konto na tejto gigantickej sociálnej sieti. Jeho predpoklady sú, že Facebook, ktorý v roku 2004 založil Mark Zuckerberg, časom zanikne. Štatistiky tomu príliš nenapovedajú, keďže sa do siete mesačne prihlási približne 1,5 miliardy ľudí. Na tieto aktivity slúžia vo väčšej miere wifi pripojenie alebo internet v mobile než stolové počítače, pretože až 68 % registrovaných užívateľov sa do konta dostane prostredníctvom telefónu. Fanúšikovia siete jej denne venujú priemerne 42 minút, v piatok sa najviac prejavuje ich angažovanosť – zdieľaním, komentovaním a lajkovaním.

Retweetovať hlavne v noci

Ďalšou v poradí najviac využívaných sociálnych sietí je Twitter, ktorý je charakteristický zverejňovaním krátkych odkazov, tzv. tweetov, vo vlastnom profile. Predstavuje aj spravodajský zdroj pre novinárov, ktorí sa v článkoch často odvolávajú na tweety politikov či známych osobností. Podobne ako na Facebooku, aj na Twittri môžu užívatelia zdieľať myšlienky iných a sledovať profily nimi vybraných osôb. Retweetovanie, čiže zdieľanie iných statusov vyvoláva najväčšiu odozvu v čase od desiatej večer do jednej ráno. Výhodou Twittru je možnosť verifikácie konta, čím sa uistíme, že profily populárnych osobností patria naozaj im. V súčasnosti patrí medzi najzaujímavejších speváčka Katy Perry či bývalý americký prezident Barack Obama, ktorých kontá sleduje vyše 80 miliónov ľudí.

Pinterest pochádza z Maďarska

Vďaka internetu môžeme v súčasnosti zdieľať čokoľvek – myšlienky, rady či výsledky umeleckej tvorby. Jednou zo sociálnych sietí, kde možno uverejniť práve naše výtvory v podobe fotografií a obrázkov, je Pinterest. Tento web obľubujú najmä ženy, ktoré tvoria až 85 % všetkých užívateľov. Potom sa nemožno čudovať, že top kategóriami na Pintereste sú obliekanie a jedlo. Podľa wersm.com až dve tretiny diskusií vyvolávajú práve obrázky s jedlom. Zaujímavosťou je, že túto sociálnu sieť nezaložil nik z Ameriky či Británie, ale jej zostavovateľom je Zoltán Pinter pochádzajúci z Maďarska.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :