Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme


Slováci si zamilovali cestovanie. Vďaka sociálnym sieťam ako Instagram a Facebook vznikli nové inšpiratívne blogy ľudí, ktorí sa jedného dňa zbalili a opustili Slovensko. Do roku 1989 to bolo prakticky nemožné. Dnes sa vieme za 8 hodín dostať do New Yorku a nestojí nás to celý „majland“.

Cestovanie je radosť, ak ste pripravení

Cestovanie a spoznávanie sveta prináša radosť. Aby sme si ju vychutnali naplno, je dobré byť pripravený na všetko. Nikto z nás si nepraje to najhoršie, ale ak sa to náhodou stane, je fajn byť poistený. Určite poznáte otázku mamy, či ste si založili poistenie. „Veď čo ak…“

V zásade existujú dva druhy výletov. Víkendové, krátkodobé a potom také, ktoré sú spojené s opustením slovenskej vlasti na dlhšie obdobie. Či už pracovný, výmenný alebo študentský pobyt.

Ako sa pripraviť na víkendové „radovánky“?

Pri tých „víkendových“ pobytoch sa môže stať, že nám stratia batožinu, mešká lietadlo alebo nebodaj nám ukradnú pas či doklady. Ak ideme lyžovať, často je na mieste byť pripravený aj na prípadný pobyt v nemocnici. Krátkodobé poistenie má veľkú výhodu v tom, že často nemusíte nikam chodiť a vybavíte ho doslova z „obývačky“. Dokážete poistiť nielen celú rodinu, ale až 50 osôb naraz. Šetríte čas, ktorý môžete venovať plánovaniu letných radovánok. A strata dokladov či batožiny vám nenaruší pobyt v zahraničí.

Chystáte sa na pracovnú či študentskú cestu?

Ak sa naopak chystáte na dlhšie mimo Slovenska, je vítané navštíviť pobočku, kde vám pomôžu vybrať ideálne dlhodobé cestovné poistenie. Ak totiž pracujete na mesačnom projekte, študujete alebo sa presúvate po svete dlhšie ako mesiac, nechcete riešiť prípadné nepríjemnosti na mieste. Skrátka, máte za sebou silného „parťáka“, ktorý všetko rieši za vás. Určite viete, čo vás vonku môže postihnúť, preto treba byť obozretný a myslieť na väčšinu vecí už doma.

Dôležité kontakty vždy poruke

Pred každou cestou vám určite odporúčame zapísať si dôležité telefónne čísla a kontakty ako slovenská ambasáda v danej krajine, ak prídete o pas či občiansky preukaz, kontakt na vašu banku pre prípad straty karty či číslo na vášho agenta v poisťovni. Operátori na Slovensku sú takí milí, že po príchode do cudzej krajiny nám okamžite pošlú najdôležitejšie kontakty aj do SMS.

Či už „víkendovka“ alebo sťahovanie národov, blíži sa najteplejšie a najslnečnejšie obdobie v roku. Tak hor sa do plánovania dovoleniek, výjazdov či študentských stáží.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :