Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Tlačiareň sa stala nevyhnutnou výbavou každého domova. Hoci má dnes takmer každý človek notebook či tablet, v domácnosti by mala byť aspoň jedna kvalitná tlačiareň. Väčšina povinností sa rieši v elektronickom svete. Neustále potrebujeme vytlačiť dokumenty do práce, naše deti si tlačia poznámky či seminárne práce. Okrem toho často kopírujeme a skenujeme. Ako však prevádzkovať domácu tlačiareň tak, aby to bolo úsporné pre vašu peňaženku?

  1. Premyslite si výber tlačiarne a náklady

 

Pri kúpe tlačiarne dbajte o to, či je nielen cenovo dostupná, ale aj priestorovo úsporná. Dívajte sa na to, či sa hodí pre osobné použitie. V ideálnom prípade by sa mala ľahko obsluhovať, aby ju mohli používať aj deti.  Po počiatočnej investícii do ihličkovej, atramentovej či laserovej tlačiarne si musíte zakúpit kvalitný kancelársky papier. Z dlhodobého hľadiska budú najdrahšou položkou s veľkou pravdepodobnosťou náplne do tlačiarne. Našťastie existujú aj spôsoby, ako na nich ušetriť.

 

  1. Zvoľte si alternatívu

 

Popri originálnych atramentových kazetách či laserových toneroch existujú tzv. alternatívne náplne.  Sú lacnejšou náhradou originálov a produkuje ich iný, neznačkový výrobca. Ak je náplň označená ako kompatibilná, znamená to, že každý komponent kazety je nový a nebol nikdy použitý. Kompatibilná náplň je vyrobená pre ten istý typ tlačiarne ako originálna náplň od značkového výrobcu. Renovované kazety sa vyrábajú z použitých originálnych kaziet, pričom sa použije iba telo originálnej náplne a všetky ostatné súčiastky sú vymenené za nové. Takéto tonery do tlačiarne fungujú na rovnakom princípe ako originálne. Zistite si u vášho predajcu, či boli ponúkané alternatívne tonery testované a neváhajte si ich zakúpiť.

 

  1. Atramentová tlač

 

Ak chcete odľahčiť rodinný rozpočet, sú pre vás jednoznačne vhodnejšie atramentové náplne.  Atrament do tlačiarne nie je vhodný pri veľkom objeme tlače, pre domáce čiernobiele tlačenie je však ako stvorený. Tlačiareň môžete mať v pohotovostnom režime a používať ju vtedy, keď práve potrebujete. Uprednostnite vysokokapacitné náplne, pretože majú najlepší pomer ceny k výkonu.

 

  1. Jednoduché, ale užitočné maličkosti

 

Ak tlačíte dokumenty na domáce použitie, znížte kvalitu tlače. Tlačte obojstranne, ušetríte tak veľa papiera. Ak máte dobrý zrak, zmenšite veľkosť písma, aby sa vám na stranu zmestilo čím viac textu.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :