Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Fotografovanie sa teší čím ďalej, tým väčšej obľube medzi ľuďmi. Denne fotíme z mobilu, tabletu, kompaktného alebo digitálneho fotoaparátu. Bohužiaľ sa často nekladie veľký dôraz na kvalitu záberov, fotografie skôr slúžia ako reportáž zážitkov z výletov a akcií s priateľmi. Málokto si v dnešnej dobe dá ročne vytlačiť viac než pár vydarených záberov z dovolenky. Pre ľudí, ktorí si však potrpia nielen na kvalitné snímanie, ale aj špičkovú tlač, prinášame niekoľko rád.

 

1.Atrament do každej domácnosti

 

Ihličkové tlačiarne boli donedávna bežnou výbavou firiem a kancelárií. V dnešnej dobe sa už veľmi nepoužívajú, pretože sú hlučné a pomalé a pre tlač fotografií sa nehodia. Najpoužívanejšie sú atramentové tlačiarne. Ich výhodou je nízka nadobúdacia cena a naozaj prvotriedna kvalita tlače. Odporúčame zakúpiť si tlačiareň s oddelenými náplňami. Takto si pohodlne kúpite atrament do tlačiarne a meníte len tú farbu, ktorá sa minie.

 

2.Laserová tlač – hudba budúcnosti

 

Laserové tlačiarne boli v minulosti pre mnohých finančne nedostupné, ich cena ale pomaly klesá. Ak sa však nebojíte investovať do tlače vašich fotografií, laserová tlačiareň je pre vás ideálnym riešením. Tonery do tlačiarní sa vám odvďačia dlhou životnosťou. Sú vyrábané certifikovanými firmami pod prísnym dohľadom technologických pracovísk. Ich nevýhodou môže byť iba menšia kvalita tlače oproti atramentu. Ak ale tlačíte veľa a na dokonalej kvalite si nepotrpíte, farebná laserová tlačiareň pre vás bude vhodnou voľbou.

 

3. Fotografia ako umenie

 

Ak sa venujete umeleckému fotografovaniu, vaše diela by mali mať tú správnu atmosféru. V prípade farebných fotografií sú sýte a živé farby priam nevyhnutnosťou. Vyberte si náplne do tlačiarne, ktorá poskytuje vynikajúcu čistotu tlače. Špičkoví výrobcovia náplní ponúkajú širokú paletu farebných odtieňov, ktoré sú farebne stále a chemicky odolné. Vaše snímky tak budú jedinečnou ozdobou domu, bytu či kancelárie.

 

4.Údržba a zákaznícky servis

 

Tlačiareň je zložitý mechanizmus skladajúci sa z mnohých častí. Je nevyhnutné sa o ňu pravidelne starať. Vyprázdňujte odpadovú nádobku, ktorá zachytáva zvyšky tonerového prachu. Pri výmene náplne a čistení dodržiavajte pokyny výrobcu. Informujte sa u vášho predajcu o výhodných baleniach alebo množstevných zľavách. Nezabúdajte na to, že ako spotrebiteľ máte nárok na dvojročnú záruku na tovar.

 

 

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :