Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ekonomická kríza má stále dozvuky aj keď to najhoršie už asi máme za sebou. Túto spôsobila na pohľad nevinná choroba, ktorá sa pandemickým spôsobom rozšírila po celom svete bez účinnej obrany proti nej. Táto kríza bola teda pôvodom zdravotnícka a takých sme už v minulosti mali niekoľko. A to nie len zdravotníckych, ale aj rôznych oných pôvodov. Prečo toto spomínam?

Vplyv krízy

Ľudia sa vždy počas a na konci krízy náhla snažia šetriť financie a hromadiť zásoby a zbytočne nemíňať. Ako to vidíme na prepadoch svetových trhov a ich následnom stúpaní takmer po každej korekcii. Čím sa kríza viac a viac vzďaľuje, ľudia viac rozhadzujú, začínajú si viac užívať život a žijú konzumnejšie. Trhy rastú a komercii sa darí. Takisto sa mení ich investičný profil. Sú menej konzervatívni a idú aj do rizikovejších investícii. Existuje tu ale jedna investícia, ktorá sa nemení už stovky rokov, vždy je stabilná, má stúpajúcu tendenciu a uchováva hodnotu bez ohľadu na monetárny svet. Aká to je?

Zlato ako hodnota

No predsa zlato. Každý väčší investor, štát alebo právnická osoba má uloženú hodnotu v zlate. Preto hovorím hodnotu, pretože sa v tomto prípade nedá hovoriť o peniazoch. Niekedy boli peniaze kryté zlatom vo výške 100%, dnes už tak ale tomu nie je a preto peniaze majú veľmi otáznu reálnu hodnotu. Iba ľudia dávajú týmto „papierikom“ cenu. Zlato ale reálnu hodnotu má a zadovážiť si ho môže v podstate každý.

Cena zlata je dnes už na úrovni okolo 2000 dolárov za uncu. Sledovať to môžete napríklad na stránke Zlate-mince.cz. Ako si ale zlato zaobstarať? Môžete si nakúpiť certifikované zlaté odliatky alebo mince. Mincovňa je ideálny zdroj takejto hodnoty, keďže vám dodá zlaté mince s certifikátom a zárukou pôvodu. Tie si môžete nakúpiť online alebo dokonca aj priamo v Bratislave na Dunajskej ulici 68. Ak kupujete zlato v inej mene, ako je tá vaša domáca, môžete napríklad zarobiť ešte aj na konverznom kurze, ale o tom si povieme nabudúce.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :