Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Zbrane kategórie D kúpite aj bez zbrojného preukazu!

Ak už dlhšiu dobu poškuľujete po športovej streľbe, vedzte, že ponuka zbraní je naozaj široká. Medzi tie „ľahšie“, na začiatok priam stvorené pre každého, kto sa so strieľaním iba zoznamuje, patria zbrane kategórie D. Sú dostupné, mnohokrát sa do detailov ponášajú na naozajstné zbrane a s tými kvalitnejšími si užijete nekonečné hodiny zábavy pri športovej streľbe, ako aj pri hobby streľbe. Na internetovom obchode AFG.sk nájdete aj túto kategóriu, poďme si však najskôr o nej povedať viac.

 

Zbrojný preukaz netreba

Najväčšou výhodou zbraní kategórie D je to, že na ne nepotrebujete zbrojný preukaz. Svoju cestu športovou streľbou tak môžete začať prakticky už kúpou svojho prvého kúsku. Môžeme sem zaradiť vzduchovky s energiou strely do 15 J, airsoftové a paintballové zbrane, ale napríklad aj čoraz populárnejšie luky a kuše.

Aj keď sú bezpečnejšie, stále pri ich používaní platia isté zásady. Základným pravidlom je to, že vaša športová streľba s týmito zbraňami môže byť vykonávaná iba na strelniciach. Výnimku tvoria napríklad vzduchové zbrane s energiou strely do 15 J, expanzné plynové zbrane, airsoftové alebo paintballové zbrane.

Všetko čo potrebujete na kategóriu D je teda iba dosiahnutý vek 18 rokov a svoju novú záľubu môžete rozbehnúť naplno!

Nepodľahnite však pokušeniu a nikdy nestrácajte svoje sústredenie, pretože aj neodborná manipulácia s kategóriou D môže viesť k vážny následkom! Buďte zodpovední a myslite ako na bezpečie svoje, tak aj bezpečie svojho okolia.

 

Zbrane kategórie D – ktoré to sú?

Ako sme už spomínali, zbrane kategórie D sú tie slabšie – vzduchovky a flobertky s nižšou energiou strely, paintballové a airsoftové zbrane, niektoré plynové zbrane a taktiež aj luky a kuše.

Vzduchovky sú akýmsi základom, s ktorým sme začínali skoro všetci. Sú cenovo dostupné, pýšia sa krásnym vzhľadom a každý sa na nich naučí strieľať. Vo vašej kariére by mohli nasledovať airsoftky alebo paintballky, ktoré už ponúkajú o čosi výraznejší zážitok, najmä ak ste súčasťou streleckého eventu. Dizajn aj funkčnosť je posunutá ešte na vyššiu úroveň a môžeme ich tak označiť za profesionálnejšie v porovnaní so zbraňami vzduchovými.

Rastúcej obľúbenosti sa tešia aj kuše a luky, ktoré v súčasnosti chytajú nový dych a čoraz viac sa premiestňujú ako do športovej streľby, tak aj do hobby streľby. Ponúkajú zase iný zážitok a tieto kúsky rozhodne potešia každého nadšenca a milovníka zbraní.

Ak teda zvažujete športovú streľbu alebo si jednoducho chcete založiť nový koníček, zbrane kategórie D budú pre vás tým najideálnejším začiatkom. Postupujte krôčik po krôčiku a aj z vás sa môže stať strelecký majster! A ak máte pri výbere pochybnosti, obráťte sa na expertov z internetového obchodu AFG.sk, ktorí vám s radosťou poradia a odovzdajú svoje dlhoročné skúsenosti.

Vaša nová cesta tak môže začať!

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :