Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Záhradu môžu zdobiť nielen rastliny, kvety a stromy, môžeme ju ozdobiť ja na čas, kedy sa okolie ukrýva do tmy. Osvetlením dokážeme v noci vykúzliť čarovnú atmosféru. A to aj bez prívodu elektrickej energie.

Osvetlená záhrada

Večernú prechádzku záhradou nám môže uľahčiť solárne záhradné osvetlenie. Osvetlí nám chodník, alebo vybranú časť záhrady, a my nielen vidíme, kam stúpame, ale môžeme si vychutnávať pohľad na upravenú záhradu aj v nočných hodinách.
solarna-zahradna-gula-esotec-mega-stones-106029-balenie-3ks-farebneSolárne záhradné svetlá môžu byť stĺpové svietidlá, ktoré sa jednoducho zapichnú kdekoľvek do trávnika, bez potreby prívodu elektrickej energie. Solárne svietidlá majú vlastný solárny panel, ktorý cez deň dobíja zabudovanú batériu, čo umožňuje automatické nočné osvetlenie záhrady. Ak sa rozhodnete rozmiestniť stĺpiky so svietidlami inak, nie je nič jednoduchšie, netreba nič kopať, svietidlo vytiahnete zo zeme a zapichnete ho na iné miesto, ktoré sa vám páči viac. Takéto svetlá sú určené pre celoročné používanie, odolávajú poveternostným vplyvom, a tak sa je len na vás, kde ich umiestnite. Jedinou podmienkou je slnečné miesto.

Svetlo zo stromov

solarna-zavesna-lampa-cole-bright-18398-v-tvare-flaseSvetlo nemusí svietiť len pod nohy, môžete si vybrať aj závesné záhradné svietidlá, ktorých zdrojom energie je slnko. Na výber sú solárne vonkajšie svietidlá v rôznych dizajnoch, farbách a prevedeniach. Môžu to byť malé, ale aj väčšie jednotlivé solárne svietidlá, ktoré rozvešiate na konároch stromov. Alebo si vyberiete reťaz svietidiel, ktorá môžu osvetliť plot, alebo detskú preliezačku. Netreba sa obávať, solárne svietidlá nepoužívajú elektrinu s vysokým napätím, naopak sú úplne bezpečné pre domáce zvieratá aj deti, aj keby náhodne došlo k ich poškodeniu. Závesnými solárnymi svietidlami môžete vytvoriť zaujímavý efekt aj v miestach, ktoré si cez deň veľmi nevšímate.

Stolové slnko

solarny-stromcek-led-(1)Solárne dizajnové svietidlá môžu nájsť svoje miesto aj na stole. A nielen v interiéri. Práve stolové solárne svietidlá sú určené pre vonkajšie použitie tam, kde chýba elektrická sieť. Alebo pre tých, ktorí chcú svietiť šetrnejšie. Solárna lampa má svoju vlastnú elektráreň – solárny panel, ktorý premení slnečné svetlo na elektrickú energiu, a tak dokáže dlhé hodiny osvetľovať stôl a jeho okolie. Vytvorené sú v mnohých dizajnoch, aby ich bolo možné použiť ako vhodný doplnok na záhrade alebo terase.

Solárne svietidlá sú vhodnou alternatívou k bežnému osvetleniu. Ich veľkou výhodou je nezávislosť od elektrickej siete, čo umožňuje ich veľkú variabilitu v priestore. Vďaka slnečnému svetlu dokážu svietiť dlhé roky bez toho, aby sa ich spotreba objavila na účte za elektrickú energiu. A zároveň ich vysoká bezpečnosť, keďže pracujú s veľmi nízkym napätím, je veľká výhoda oproti bežným svietidlám. Už ste sa rozhodli, akými svietidlami si osvetlíte záhradu?

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :