Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ukladanie tuku v rôznych telesných partiách nie je nič prekvapujúce. Sú však miesta, s ktorými ste predtým nemali jediný problém, ale teraz sa zrazu čudujete, kde ste prišli k novým tukovým vankúšikom. Tým príkladom sú paže. V strednom veku je však tento problém častejší, než sa zdá. Tiež riešite, ako schudnúť ruky a zbaviť sa rôsolovitého efektu? Prečítajte si, ako efektívne docieliť štíhlejšie paže.

Pri chudnutí nejde nikdy len o jediné miesto, ktoré by ste mali schudnúť a spevniť. Bolo by veľmi zvláštne mať perfektne vytvarovaný zadok, ale zároveň brucho a boky, ktoré by pretekali z nohavíc. Pri riešení, ako schudnúť ruky a ramená, je potrebné zamerať sa na celé telo komplexne a chudnúť postupne na všetkých frontoch.

Ako na povädnuté paže?

Základom každého chudnutia je správny jedálniček, ktorý dá do formy telo nielen na pohľad, ale aj zvnútra. Nadmierou tukov v tele trpia aj vaše orgány. Jednoduchým posilňovaním by ste si len vypracovali svaly na pažiach, ale už by ste nedosiahli to, že schudnete ich objem. Pokiaľ to s tým, ako schudnúť ruky, myslíte vážne, pustite sa do diéty, ktorá má preukázané výsledky a ktorá pritom neohrozuje zdraviu škodlivým hladovaním alebo tým, že telu odopriete potrebné látky. To dosiahnete napr. ketodietou inak povedané bielkovinovou, nízkosacharidovou diétou.

Ketóza

Telo je zvyknuté brať si energiu na každodenné činnosti zo sacharidov, ktoré mu dodávate v jedle. Tuk predstavuje zásobáreň energie, ktorú si telo začne brať, pokiaľ sa mu nedostáva jeho primárneho zdroja zo sacharidov. Pokiaľ teda prestanete sacharidy dodávať, organizmus prejde do tzv. ketózy, čo je iný režim získavania energie uloženej v tukoch. Odpoveď na to, ako schudnúť ruky, je čiastočne na svete.

V prípade obmedzenia dodávania sacharidov telu je ale potreba byť naozaj striktná – ich príjem nesmie prekročiť 50 gramov denne. Ketóza nastúpi rýchlo. Už po 48 hodinách obvykle začínate chudnúť. Ako sa ale udržať na tejto nízkej hranici, aby ste tuk uložený v rukách naozaj schudli? Môžete vyskúšať osvedčené a certifikované proteínové pokrmy, ako je Ketomix.sk, ktoré sa ľahko pripravujú. Bývajú založené na minime sacharidov, pritom ale obsahujú potrebné množstvo látok, tak aby ste dodali organizmu všetko dôležité. Postupne si tak overíte a ohmatáte, aké jedlá si s ketodietou môžete pripraviť.

V súvislosti s tým, ako schudnúť ruky, vás môže tiež trápiť, ako schudnúť prsty. Obvykle je príčina v zadržiavaní vody a tvorbe opuchov. Doprajte si preto každovečernú aj rannú masáž. Ideálne je zaobstarať si masážnu kefku, ktorá rozprúdi krv v končatinách, a vy uvidíte efekt už za niekoľko dní.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :