Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

img

Ako bude vyzerať kancelária budúcnosti?

/
/
/
324 Zobrazení

Výzor dnešných kancelárií prechádza výraznou zmenou a jeho vývoj je nezastaviteľný. Odráža sa v ňom zmena nastavenia pracovnej štruktúry, hodnôt, filozofie, ale aj raketový vývoj technológií. Ste zvedaví, ako by mohli kancelárie budúcnosti vyzerať? Pozrite sa na to spolu s nami.

Prečo klasický typ dnešnej kancelárie prestáva fungovať?

Hlavné dôvody pre ktoré sa nielen dizajn kancelárií, ale aj forma a spôsob akým fungujú kancelárie na prenájom menia sú tieto:

1.    Kancelárie ako ich bežne poznáme majú zastarané základné nastavenie:

Klasický prenájom kancelárskych priestorov už prestáva napĺňať aktuálne potreby firiem a ich zamestnancov. Forma, kde má každá spoločnosť úplne samostatné priestory, bazíruje sa na pevnej pracovnej dobe a jej zasadačka často zíva prázdnotou sa stáva nefunkčnou a zastaralou…

Dnes sa ako najdôležitejšie ukazuje podporovať efektivitu, flexibilitu, kreativitu, a to v čo najviac podnetnom a inšpiratívnom priestore. Prepojovanie firiem a zdieľanie priestorov obklopený moderným dizajnom s flexibilnými pracovnými hodinami, to je jedna z ciest budúcnosti. Nádych budúcnosti nájdete aj na Slovensku. Qubes kancelárie Bratislava, ktoré nájdete v Nivy Tower, sú modernými kanceláriami 21. storočia.

2.    Home Office je out. In sú kancelárie, v ktorých sa budete cítiť ako doma:

Doba pandémie presunula všetku prácu, pri ktorej to bolo aspoň trochu možné, za dvere domácností. Aj keď si možno mnohí z nás prvé týždne pohodlie domáceho prostredia užívali, myslím, že väčšina z romantickej predstavy o práci z domu rýchlo vytriezvela a na povrch vyplávali všetky jej nevýhody. Predovšetkým, ak ste mali pracovať z domu, kde sa v kuchyni snažila pracovať manželka a v detskej izbe prebiehala domáca výuka.

O to viac dnes ľudia oceňujú, ak je pre ich prácu špeciálne vyčlenené miesto nielen v čase, ale aj v priestore. Miesto, kde sú ideálne vonkajšie podmienky na pracovné sústredenie a koncentrovanú činnosť. V ideálnom prípade takéto miesto v sebe skrýva (aj) pohodlnosť obývačky napríklad vo forme rôznych odpočinkových či kreatívnych zón. To už dnes nie je ničím nemožným. Stále viac firiem dbá na well-being svojich zamestnancov, čo sa prejavuje aj v rovine interiérového dizajnu.

3.    Technika sa posúva míľovými krokmi:

Technický pokrok je stále v nezastaviteľnej fáze a s jeho vývojom rastie aj množstvo výberu technických inovácií a vymožeností. To sa odráža nielen v interiéri, ale aj v základnom fungovaní firemnej štruktúry z technického hľadiska.

Prototyp kancelárie z budúcnosti by mohol vyzerať takto:

Blížite sa k veľkej presklenej budove, dvere otvoríte bezkontaktne, pomocou aplikácie na mobile. Vstupujete do priestranného lobby v ktorom dominuje pohodlný lounge priestor s kaviarňou, ktorej vôňa kávy a neodolateľné sendviče lákajú a vy sa už tešíte ako tu strávite doobedňajšiu pauzičku.

Teraz smerujete k výťahu, ktorý vás automaticky rozpozná a odvezie na poschodie, kam potrebujete. Začína vám ranný meeting, v zasadačke, kde okrem miestnych kolegov zdravíte aj spolupracovníkov z druhého konca sveta, ktorí sú vďaka obrovským obrazovkám prítomní v skutočnej veľkosti, hoc, digitálne.

O váš wellbeing v práci je výborne postarané. Okrem množstva relaxačných zón a odpočinkových kútikov, kde môžete odpočívať tak dlho, ako budete potrebovať, máte všetko na dosah ruky. A keď píšeme všetko, myslíme všetko.  Budova je umiestnená v zelenom parku, kde sa môžete ísť kedykoľvek prejsť, načerpať energiu a získať inšpiráciu, odskočiť si na piknik s kamarátmi či nakúpiť si do supermarketu.

Vaša pracovná doba neexistuje. Do práce máte prístup 24/7 a jedinou podmienkou je spĺňať vaše úlohy. To aký čas na to potrebujete, je v podstate irelevantné. Myslenie firmy sa mení na to, že ľudia sú platení od obsahu, ktorí odovzdávajú a za svoje schopnosti. Meniť čas za peniaze už nefičí.

V jednej budove sídli viacero firiem či freelancerov. Niektoré firmy majú vymedzené súkromné priestory, ale väčšina spoločných priestorov je zdieľaná. Od zasadačiek cez kuchynky až po chill out kútiky. Aj preto nemáte núdzu o inšpiratívnu spoločnosť a nové (nielen) biznis kontakty.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar