Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Je leto. Konečne dovolenkové obdobie, na ktoré sa každý celý rok teší. V lete je množstvo vecí jednoduchších. Treba sa menej nabaliť, pretože nám netreba také množstvo oblečenia. Človek nemusí myslieť na množstvo šatstva, ktoré si musí zabaliť a aj keby si niečo zabudol, vie si to v destinácii kúpiť. Môžeme si posedieť v letnej terase vonku aj do noci, čo by sa v zimnom počasí nedalo. Dajú sa hrať outdoorové športy, nehovoriac o opaľovaní a podobne.

Človek jednoducho cestuje viac, menej je v robote alebo škole a snaží sa si oddýchnuť po náročnom období. Na čo ale každý musí myslieť, je istá miera ostražitosti. Keď si idete večer zahrať plážový volejbal, môžete sa zraniť. Keď sa pôjdete opaľovať, môžete sa spáliť alebo nebodaj dostať úpal. Keď pôjdete do zahraničia na dovolenku, môže sa vám stať okrem horespomínaných vecí aj všeličo iné. Ako sa proti nečakaným situáciám ochrániť?

Ostražitosť nám ale stačiť nebude, potrebná bude aj istota napríklad vo forme cestovného poistenia. Čo všetko je dôležité pri výbere cestovného poistenia?

Najprv sa uistite, že krajina, do ktorej cestujete, sa nachádza v pokrytí vášho cestovného poistenia. Nie všetky krajiny totiž zahŕňajú jednotlivé spoločnosti do svojich poistení a rozlišujú sa niekedy aj do zón. Takmer každé cestovné poistenie u nás zahrňuje celú európsku úniu. Tam vám žiadne problémy nehrozia. Keď cestujete na iné kontinenty, musíte sa s vašou poisťovňou o tomto dohodnúť. Pozor takisto na krajiny, ktoré sa rozprestierajú na dvoch kontinentoch ako Turecko a Rusko. Alebo krajiny, ktoré patria dvom štátom ako napríklad Cyprus.

Ďalšia vec, na ktorú by ste si mali dávať pozor je turistika, ktorej sa budete venovať. Iné positné podmienky platia pre kúpanie sa v mori a iné pre chodenie po horách. Tu takisto platí pravidlo, že si skontrolujte, čo vaše poistenie pokrýva.

Už je na vás, či sa rozhodnete pre krátkodobé alebo dlhodobé cestovné poistenie. Sú druhy tejto služby, kde vám aj celoročné poistenie dá slušné pokrytie za primeranú a nie príliš vysokú cenu.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :