Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Aj vaša reklama môže byť tu. Napíšte nám a pošleme vám cenovú ponuku.
img
Doma / Technológie / Autá / Pravidelné čistenie a servis autoklimatizácie je prevenciou pred zdravotnými problémami

Pravidelné čistenie a servis autoklimatizácie je prevenciou pred zdravotnými problémami

/
/
/
2 Zobrazení

Klimatizácia je dnes bežnou výbavou väčšiny typov vozidiel, a to aj tých lacnejších, ktorým sa o ochladení v horúcich dňoch v minulosti ani nesnívalo. Komfort posádky vozidla je však podmienený pravidelnou údržbou, do ktorej patrí čistenie a servis klimatizácie, ktoré možno urobiť iba v autoservise.

Servis autoklimatizácie

Servis klimatizácie zahŕňa výmenu peľového filtra, v ktorom sa zachytáva najviac nečistôt z ovzdušia, a dezinfekciu, čiže zničenie všetkých nežiaducich mikroorganizmov.

Pravidelné čistenie autoklimatizácie je dôležité nielen kvôli jej správnemu fungovaniu, ale predovšetkým kvôli nášmu zdraviu. Zanesená klimatizácia je zdrojom baktérií a plesní, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach a kontamináciu interiéru vozidla. Množiace sa mikroorganizmy ohrozujú ľudské zdravie a môžu spôsobiť veľa problémov obzvlášť alergikom a osobám trpiacim dýchacími problémami. Čistenie a servis klimatizácie sa odporúča minimálne 1x za 2 roky, pri častejšom používaní dokonca 1x ročne pred letnou sezónou.

Objednajte sa na odborný servis autoklimatizácie do bratislavského autoservisu! A keď už budete mať cestu do AZ Pneu, môžete sa hneď objednať aj na prezutie pneumatík.

Údržba klimatizácie v aute sa dá čiastočne urobiť bez nutnosti návštevy autoservisu, ale bez špeciálnych prístrojov nebude klimatizácia nikdy vyčistená tak precízne, ako s použitím modernej techniky. Čo môže každý ľahko urobiť pre bezproblémový chod klimatizácie, je jej občasné zapnutie aj mimo letné mesiace. Predídete tak zadretiu kompresora a ďalším problémom, ktoré môžu nastať pri dlhodobej nečinnosti. Oprava alebo výmena tak môžu byť veľmi drahou záležitosťou.

Ako spoznáte, že je čas na servis autoklimatizácie?

 • Po zapnutí klimatizácie ucítite nepríjemný zápach.
 • Chladenie nastúpi veľmi pomaly a nepôjde „naplno“.
 • Autoklimatizácia bude hlučná.
 • Sklá sa v chladnom počasí prestanú zahmlievať veľmi pomaly.
 • Pocítite podráždenie dýchacích ciest a štípanie v očiach.
 • V prípade, že nenastane ani jedna z uvedených situácií, zaistite servis autoklimatizácie maximálne po 2 rokoch od predchádzajúcej údržby.

Čo zahŕňa servis a čistenie autoklimatizácie?

Prvým krokom po pripojení špeciálneho prístroja v autoservise je odsatie starého chladiva z chladiaceho okruhu, kontrola prípadných netesností a doplnenie nového chladiva na optimálnu hladinu. Nasleduje dôkladné prečistenie celého systému, doplnenie oleja v kompresore a dezinfekcia, čiže zničenie všetkých nežiaducich mikroorganizmov. Servis klimatizácie tiež zahŕňa výmenu peľového filtra, v ktorom sa zachytáva najviac nečistôt z ovzdušia. Nakoniec mechanik skontroluje prevádzkové tlaky.

Servis klimatizácie pre Bratislavu a okolie zaisťuje AZ Pneu. Objednajte sa zavčasu!

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

Ohodnoťte tento článok

Komentáre

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest