Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

Plánovanie dlhej cesty s elektromobilom: ktoré aplikácie sa oplatí využiť?

/
/
/
181 Zobrazení
Plánovanie trasy na dovolenku, či výlet si vyžaduje poznať cestu a orientovať sa v predpisoch. Súčasné navigácie umožňujú prehľadne sledovať trasu a dostať sa na požadované miesto v najrýchlejšom možnom čase. Práve preto už cestovanie do zahraničia nepredstavuje veľký problém. Plánovanie však môže byť omnoho náročnejšie pre vlastníkov elektromobilov. Ako naplánovať dlhú cestu elektromobilom? Ktoré aplikácie sa oplatí využiť?

Plánovanie cesty elektromobilom

Samotné plánovanie dlhšej trasy na elektromobile závisí od toho aké auto vlastníte – týka sa to predovšetkým dojazdu. To je pri cestovaní na dlhé trasy najdôležitejšie číslo, ktoré treba sledovať. A od neho sa potom odvíja aj celé plánovanie. Základom je poznať trasu, ktorou pôjdete a následne je potrebné si pozrieť, kde sa na trase nachádzajú nabíjačky. Z týchto dvoch parametrov je potrebné naplánovať kedy ako a kde budete nabíjať a podobne.

Plánovanie ale dnes už nie je tak náročné, nakoľko samotná sieť nabíjacích staníc je hustejšia. Rovnako na cestách čoraz viac nachádzame ultrarýchle nabíjacie stanice, ktoré umožňujú nabiť elektromobil v priebehu pár minút a pokračovať tak v ceste. Rozvoj technológie v oblasti elektromobility tiež predĺžil dĺžku dojazdu, vďaka čomu je samotné cestovanie elektromobilom omnoho jednoduchšie.

Ktoré aplikácie sú ideálne na plánovanie?

Medzi plánovače trasy, ktoré sa vo všeobecnosti často využívajú patrí napríklad aplikácia A Better Route Planner, ktorá zjednodušuje a skracuje dobu plánovania. Stačí si vybrať model elektromobilu, cieľovú destináciu a získate informácie o samotnej trase a jej plán. Ďalšou nápomocnou aplikáciou je PlugShare, ktorá sa považuje za jednu z najpresnejších máp nabíjacej infraštruktúry na svete. Aplikácia Nabíjím zadarmo umožňuje nájsť nabíjacie stanice dostupné zdarma

V roku 2022 vznikla výnimočná spolupráca, ktorá môže uľahčiť cestovanie všetkým majiteľom elektromobilov. Ide o spoluprácu medzi Sygic a Greenway. Spoločnosť Sygic sprostredkúva pre svojich používateľov služby navigácie. Greenway je spoločnosť, ktorá sa zaoberá budovaním, ale aj samotnou prevádzkou nabíjacej infraštruktúry.

Prepojením týchto spoločností vznikol takzvaný EV mode v rámci Sygic. V skratke to znamená, že okrem  GPS navigácie môže používateľ aj plánovať trasu s prehľadom nabíjacích staníc. Rovnako sa takýmto spôsobom dá realizovať platba za nabíjanie, pričom integrovaná platba je dostupná v 38 krajinách Európy.

Ako funguje spolupráca Sygic a GreenWay?

Najlepšie na tejto spolupráci je vysoko efektívny výsledný produkt, ktorý má jednoduché používanie so zaručeným výsledkom. Na začiatok len zadáte do navigácie konečnú lokalitu teda cieľ vašej cesty. Okrem cestovných informácií vám aplikácia poskytne informácie aj o všetkých nabíjacích staniciach Greenway a vyznačí ich na mape. Rovnako vám poskytne údaje o dostupnosti týchto nabíjacích bodov.

Využitie má táto spolupráca aj priamo pri platení, kedy si môžete vybrať vybrať ktorékoľvek rozhranie: kartu, či aplikáciu GreenWay alebo navigáciu Sygic. Informácie sa týkajú aj ceny platnej pre nastavený paušál a taktiež umožní priamo nabíjanie bez toho, aby sa musel prepnúť na aplikáciu GreenWay. Aj vďaka takýmto partnerským spoluprácam môže vznikať pohodlné cestovanie pre majiteľov automobilov a môžu si ušetriť čas pri plánovaní trasy.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar