Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Zima je v plnom prúde a pre ženu nie je nič horšieho, ak sa jej počas zimnej sezóny zničí jej obľúbená zimná obuv. Ak máte pocit, že vám chýba kvalitná zimná obuv a plánujete ešte počas tejto zimy kupovať novú, mali by ste sa zamerať hlavne na pohodlie dámskej zimnej obuvi.

Protišmykové podrážky

Dôležité je všímať si, aby mala zimná obuv protišmykové podrážky. Vysokým podpätkom sa vyhýbajte, odporúčame maximálne 4 cm podpätky. Hladké podrážky môžu ohroziť vaše zdravie, preto skôr, ako si vyskúšate nové topánky, všímajte si, či je podrážka hladká, alebo vrúbkovaná.

Namiesto podpätkov uprednostnite skôr dámske čižmy na platforme. Vaša noha bude pevnejšia ako v čižmách s tenšími podrážkami, resp. s podpätkami.

Mokrá a suchá zima

Zimnú dámsku obuv delíme aj podľa počasia. Inú obuv by sme si mali obúvať, keď je vonku mokro. Inú zase, keď vonku mrzne a svieti zubaté slnko.

Do suchej zimy vám odporúčame kupovať kožené čižmy nad kolená, zateplené topánky na platforme, alebo zateplené čižmy s vhodne upravenou protišmykovou podrážkou.

Trendy kúskom do suchej zimy sú aj elegantné semišové čižmy nad kolená.

Do mokrej zimy vyberajte obuv vyrobenú z nepremokavých materiálov.

Snehule

Z ortopedického hľadiska nie je táto obuv zdravá pre naše chodidlá, pre našu klenbu. Táto obuv je z mäkkého materiálu a nedokáže vytvoriť pevnú oporu pre nohu. Sú však aj také snehule, ktoré sú bezpečné pre zdravie našich nôh. Stoja však viac a ani zďaleka nie sú také štýlové a moderné, ako snehule v obchodoch s lacnou nekvalitnou obuvou.

Keď zainvestujete do kvalitných snehúl, môžu byť súčasťou vašej zimnej výbavy.

Obuv, ktorá má vydržať, má byť kvalitne ušitá. Už na prvý pohľad si všimnete, aké šitie majú  zimné topánky, ktoré sa vám páčia a chceli by ste ich. Obuv s nekvalitným šitím neprežije ani jednu zimnú sezónu, tak si na to dávajte veľký pozor.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :