Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Moderní rodičia si dávajú extra záležať, aké hračky kúpia svojim potomkom. Vo výraznej miere k tomu prispieva narastajúci počet hand made výrobcov hračiek, ktorí vyrábajú hračky, ktoré neškodia zdraviu dieťaťa a ani životnému prostrediu.

Jediná hračka sa však drží v popredí už dlhé roky. Jedná sa o hračku, konkrétne relaxačnú, ktorá baví nielen deti, ale všetky generácie – mladých, ľudí v produktívnom veku, i dôchodcov.

Viete, o akú hračku sa jedná? Jedná sa predsa o puzzle!

Novinka – svietiace puzzle

Svietiace puzzle odporúčame kupovať skôr tým najmenším – tri a viacročným deťom. Efekt svietenia zaujme každé dieťa. Dieťa nebude vedieť odtrhnúť oči od takejto hračky a bude zvedavé, ako bude svietiť celý obrazec po poskladaní všetkých dielikov.

Dokážu zaujať, majú za úlohu udržať pozornosť dieťaťa a navyše aj veľmi pekne vyzerajú. Stačí si len vybrať konkrétny detský motív a potom môžete tieto svietiace puzzle dať svojim deťom.

Vytvorte si dobré podmienky na stavanie puzzle

Aby sa vám akékoľvek puzzle stavali naozaj komfortne, vytvorte si dobré podmienky. Odporúčame pozliepať viaceré kartóny, ktoré budú slúžiť ako podložka pod pospájané dieliky obrázku. Vďaka tomuto kartónu poskladané dieliky zdvihnete a preložíte na iné miesto. Keby ste nemali pod postaveným obrazom z puzzle nič, čo by vám umožnilo zdvih alebo posun, postavené dieliky by museli ostať na tom mieste, kde ste ich postavili, čiže na písacom stole alebo na podlahe.

Nezabúdajte aj na dobré osvetlenie. Ak budete skladať puzzle aj po zotmení, potrebujete, aby vám na plochu, kde skladáte, svietilo svetlo. Keby nie, zbytočne by ste ohrozovali svoj zrak.

Ak ale máte malé batoľa, dávajte pozor, aby sa nedostalo k malým dielikom. Mohlo by ich prehltnúť.

Triedenie jednotlivých dielikov

Dieliky vám odporúčame triediť podľa farby. Takéto roztriedenie vám uľahčí skladanie jednotlivých častí obrazca. Pri stavaní Ravensburger puzzle sa napríklad vôbec nezapotíte. V ponuke nájdete puzzle s malým množstvom dielikov pre najmenších, ale aj s väčším počtom dielikov.

Kedysi slúžili ako učebná pomôcka, dnes predstavujú určitý spôsob relaxácie a zábavy. Pomáhajú udržiavať náš mozog zdravý a zlepšujú našu motoriku.

Kúpte si puzzle a spríjemnite si dlhý večer skladaním zaujímavých puzzle.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :