Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

V živote sa veľakrát dostaneme do sporu. Či už so životným partnerom, životnou partnerkou, zamestnávateľom, kolegom, alebo potencionálnym klientom. Nikdy nevieme vopred predpovedať, ktoré situácie dospejú až do takého štádia, že si protichodné strany nebudú vedieť prísť na meno.

Ak momentálne riešite závažný spor a hrozí, že inak ako súdnou cestou ho nebudete vedieť vyriešiť, ešte stále máte možnosť vyskúšať poslednú možnosť, a to mediátora.

Mediátor má vzdelanie

Mediátorom nemôže byť len tak hocikto. Osoba, ktorá sa chce venovať mediácii, musí byť súčasťou Asociácie mediátorov Slovenska. Ak budete chcieť kontaktovať mediátora, ľahko si overíte, či je ten, ktorého ste si vybrali, členom tejto asociácie.

Mediátor musí mať vzdelanie, aby mohol vykonávať takúto prácu.

Čo je jeho úlohou?

Treba si však uvedomiť, že mediátor za vás nevyrieši váš problém. Jeho úlohou je viesť komunikáciu medzi dvoma rozhádanými stranami. Najskôr si však vypočuje o aký problém sa jedná. Potom vyhodnotí, či je vôbec potrebné riešiť daný problém mediáciou. Ak áno, zavolá si obe strany do svojej kancelárie a začne sa mediácia. Každý dostane priestor na vyjadrenie sa k problému a popíše možné návrhy na riešenie.

Riešenie sporov je vyčerpávajúce pre obe strany. Aby bol ale spor vyriešený, je potrebné urobiť určité ústupky a nájsť kompromis, ktorý bude vyhovovať obom dotknutým stranám.

Neoháňajte sa súdmi

Zbytočné naťahovačky na súdoch nemajú zmysel. Nič sa nevyrieši a zbytočne prídete o nervy, čas, ale aj peniaze. Skúste sa dohodnúť aspoň na tom, že sa obrátite na mediátora a dohodnete si mediáciu.

Ak sa jedná o spor medzi bývalými partnermi a zo vzťahu vzišli aj deti, myslite predovšetkým na spoločných potomkov. V prvom rade budete škodiť im a nie sebe.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :