Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Možno ste si už niekedy v obchode pri pohľade na cenovku povedali, že za toto by ste teda určite nedali tie peniaze, ktoré po vás chce predávajúci. To je však stále nič v porovnaní s tým, za aké horibilné ceny sa predávajú niektoré naozaj bizarné veci typu lietajúca posteľ alebo celý ostrovný štát. Neveríte? Tak tu je zoznam 7 najneuveriteľnejších vecí, ktoré sa kedy predávali:

1. Stíhačka

Náš zoznam začneme možno trocha fádne a to stíhačkou. V roku 2004 sa totiž na jednej internetovej akcii objavil na predaj skutočne zaujímavý a netradičný exponát: vojenská stíhačka.

Je jasné, že nemusíte byť nutne fanúšikom filmu Top Gun, aby vám to prišiel ako skvelý nápad na darček pre vášho syna, vnuka alebo synovca. Ak by ste však chceli niečo podobné parkovať doma v garáži, musíte si zaplatiť viac ako tri štvrte milióna amerických dolárov.

2. Nový Zéland

Predávať ostrov? To tu už niekde bolo, že áno? Veď na realitných serveroch sa to len tak hemží ponukami na exotické ostrovy v Tichom alebo Atlantickom oceáne. Tento prípad však je úplne odlišný.

Jeden Austrálčan sa totiž v rámci rivality rozhodol ponúknuť do aukcie susedný ostrov, Nový Zéland. Aby bola irónia dokonalá, vyvolávacia cena na aukcii bola len jeden jediný cent. Viete, na koľko sa nakoniec suma vyšplhala? Smiešnych 2320 dolárov. Toto by ste si mohli dovoliť aj vy a nebola by k tomu potrebná ani žiadna pôžička, že áno?

3. Oblička

Možno ste už počuli o tom, že na čiernom trhu sa ľudské orgány predávajú za naozaj obrovské sumy. Jedna vec však dokázala čierny trh hravo prekonať: internetová aukcia obličky jedného muža z Floridy.

Zrejme by vás ani vo sne nenapadlo, koľko môže takýto orgán stáť. Z počutia či filmov je možné hádať cenu v desiatkach tisícok dolárov, no určite by ste ani vy neboli ochotní obetovať viac. Oblička v aukcii nakoniec dosiahla sumu 4,5 milióna dolárov, no bohužiaľ pre darcu, aukcia bola napokon zrušená.

4. Obed s investičným guru

Dobré kontakty sú najcennejšie na svete, to by vám potvrdil nejeden lobista, obchodník či politik. Niečo podobné si zrejme myslí aj známy miliardár a finančník Warren Buffet, ktorý pravidelne organizuje obed, kde poskytuje investičné aj iné rady vybraným záujemcom.

V roku 2010 sa dokonca suma za obed s týmto „investičným guru“ vyšplhala na 2,6 milióna dolárov. Pozitívnou správou je, že finančník si nenecháva peniaze pre seba, ale vždy ich venuje na nejaký charitatívny účel.

5. Diamantový šach

Ste vášnivý hráči šachu? Ak áno, potom by ste určite mali mať exkluzívnu šachovnicu, ktorú môžete vytiahnuť v parku a pochváliť sa s ňou pred vašimi spoluhráčmi. Ideálne pritom je, ak je šachovnica s figúrkami robená ručne, čo zvyšuje jej hodnotu.

Kým bežné šachovnice si môžete kúpiť skoro všade, jednou z najdrahších na svete je diamantová šachovnica vyrobená dizajnérom Bernardom Maquinom. Celá sada obsahuje spolu až 18609 karátov a jej hodnota je pol milióna dolárov.

6. Meno

Jedna z najbláznivejších oblastí, kde je takmer všetko na predaj, je reklama. Dobrá reklama má doslova nevyčísliteľnú hodnotu a to si povedalo aj jedno online kasíno, ktoré sa rozhodlo kúpiť meno.

Presne tak, čítate dobre, meno. Američanka Melissa Heschkel mala tak málo fantázie, že nevedela, ako má pomenovať svojho potomka. Rozhodla sa teda preniesť tento problém na niekoho iného, pochopiteľne toho, kto zaplatí najviac. Jej dieťa sa teraz volá Goldie, celým menom Golde Palace Benedetto. Kasíno za to zaplatilo „len“ 11 tisíc dolárov.

7. Lietajúca posteľ

A to najlepšie na záver! Hovorili ste si, že by bolo fajn mať lietajúci koberec? Možno áno, ale my máme tip na ešte lepšiu a luxusnejšiu vec: lietajúcu posteľ. Áno, presne tak, magnetická posteľ levitujúca vo výške 90 cm nad zemou naozaj existuje a dokonca už viac ako 10 rokov.

Posteľ sa vyrába už od roku 2006, jej nosnosť je 500 kg a môžete si ju umiestniť kdekoľvek v dome. Nemusíte sa báť, že by neprežila nejaké tie „radovánky“, no ak ju chcete, musíte si pripraviť hotovosť 1,6 milióna dolárov.

Čo dodať na záver? Snáď len toľko, že dnes sa dá kúpiť naozaj hocičo, ak máte na účte milióny či stovky miliónov dolárov. Pokiaľ však toto nie je váš prípad, môžete si kúpiť zaujímavé veci aj v bežnom obchode.

Nebudú síce bizarné cenou, ale možno svojou farbou, tvarom funkčnosťou alebo tým, kde ich kúpite. Takýto rozličný tovar nájdete aj v našich supermarketoch, napríklad aj v známom reťazci Kaufland. Kaufland leták s najnovšou ponukou a akciami je na internete a vybrať si tak niečo zaujímavé je doslova záležitosťou zopár minút 🙂

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :