Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Rastúcej popularite sa v dnešnej dobe teší starodávny Feng shui inak nazvaný aj harmonizácia prostredia či zdravé bývanie. Feng shui je staré umenie, ktoré sa zrodilo už v starej Číne a to 6000 rokov dozadu. Podstatou Feng shui je úzke prepojenie človeka s prírodou a život v súlade s jej zákonitosťami. Jednou z vecí, ktoré Feng shui dokáže, je človeka pozitívne ovplyvňovať na úrovni jeho podvedomia, pretože práve vonkajší svet a jeho prostredie má na ľudí najväčší vplyv a tvorí až 90% ich osobnosti.

Čo je základným princípom Feng shui?

Je to nadmerne rýchle krúžiaci pohyb energie v priestore. Ak sa pohyb príliš spomalí, energia zanikne. Práve Feng shui však naskytá riešenie a zabráni vzniku tejto situácie. Jeho princípy môžeme využiť prakticky u akýchkoľvek stavieb, či už ide o rodinné domy, byty, kancelárie alebo obchodné a výrobné priestory. Kombinuje sa západný a východný štýl, čo však nemusí ihneď znamenať, že si musíte zaobstarať nábytok oranžovej farby či bambusy. Práve naopak, štýl vášho domova môže pôsobiť moderne, minimalisticky a jednoducho.

Na čo je nutné sa pri zavedení štýlu Feng shui zamerať?

Veľmi dôležitú úlohu zohrávajú práve materiály, z ktorého pozostáva váš nábytok. Práve tie dokážu ovplyvniť energetickú vyváženosť priestoru, jeho harmóniu a v konečnom dôsledku aj vaše zdravie. Štýl Feng shui uprednostňuje práve zdravotne nezávadný a prírodný materiál.

Ak ste sa rozhodli vašu spálňu zariadiť harmonickejšie, určite by ste sa mali zamerať práve na materiál, z ktorého pozostáva nábytok. Jedným z riešením je zadovážiť si posteľ z masívu vyrobenej z masívneho dreva.Masívne drevo spĺňa podmienky Feng shui a zaručí vám dostatočný kontakt s prírodou. Vybrať si môžete z rozličných veľkostí. Ak teda máte radi svoje staré matrace, nemusíte ich meniť, stačí si len zvoliť ten správny rozmer.

Ďalším kusom, ktorý príjemne oživí prostredie vašej spálne, je toaletný stolík. Toaletný stolík sa po dlhšom čase opäť začínanavracať do módy a je vyhľadávaný veľkým počtom žien. Pokiaľ patríte medzi ženy, ktoré si potrpia na pohodlie a rady vykonávajú ranné aj večerné rituály, stolík je pre vás ako stvorený. Rustikálny toaletný stolík, ktorý je vyrobený z borovicového dreva v svetlohnedom odtieni, sa vo vašej spálni bude nielen nádherne vynímať, ale jeho prírodný materiál splní požiadavky vášho nového životného štýlu Feng shui.

Farby vo Feng shui

Klásť dôraz musíte nielen na materiál, ale aj na farby vo vašej spálni. Každá farba totiž má svoje vlastnosti a na vaše podvedomie teda bude pôsobiť inak. Okrem iného, vás farby ovplyvnia nielen duševne, ale aj fyzicky, či už ide o chuť do jedla, agresivitu, pokoj alebo výkonnosť. Farby by navyše mali prostredie spálne ozdravovať a pomáhať vám k lepšiemu spánku, ktorým načerpáte čo najviac energie.Ku príkladu červená farba zvyšuje agresivitu, dynamiku a vášeň, zatiaľ čo modrá ochladzuje a upokojuje. Nábytok spálne by mal byť v svetlejších odtieňoch, pričom steny a strop by mali byť v jednotnej a čo najsvetlejšej farbe.

Ak ste nasali dostatok informácii o Feng shui a máte pocit, že práve toto potrebujete, pusťte sa do pretvorenia svojho domova. Feng shui štýl vám totiž zaistí nielen originálny a skvelo usporiadaný interiér, ale vleje do vás nový príval energie, ktorá vám zaručene zmení život.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :