Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Kto z nás by nechcel jesť zdravo? Pokúšate sa stravovať podľa zásad zdravej výživy, ale už vám dochádza fantázia? Naučte sa, ako vytvoriť zdravý jedálny lístok.

Pri príprave zdravého jedálnička by sme mali vychádzať zo základných zásad zdravej výživy. Hoci ich už všetci dobre poznáme, neuškodí si ich zopakovať, pretože s ich dodržiavaním býva v praxi, žiaľ, stále problém. Dôležité je rozdeliť si jedlo do viacerých porcií. Jesť by sme mali viackrát denne (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera).

Súčasťou každého jedla by mala byť zelenina alebo ovocie, ktoré sú bohaté na vlákninu. Zabúdať nesmieme ani na dostatočný príjem vody, tj. minimálne 2 litre čistej vody denne (pozri pitný režim na Wiki). Obmedziť by sme mali tučné mäsá, údeniny, tradičnú českú kuchyňu, biele pečivo a sladkosti vrátane sladkých limonád a džúsov.

Vyššie sme spomenuli, že jesť sa musí pravidelne aspoň 5 – 6 krát denne. To je overená pravda a mali by ste sa tým riadiť. Tieto jedlá by mali byť pravidelne rozvrhnuté počas dňa, aby bol zaručený pravidelný prísun živín.

To je ďalší dôvod, prečo mať zostavený už spomínaný denný plán, pretože potom budete presne vedieť, kedy budete mať čas aspoň na malú desiatu. Na jedlo by ste si mali teda urobiť čas a dávať mu najvyššiu prioritu pred ostatnými vecami a nebrať to ako samozrejmosť. Verte, že keď budete jesť v pokoji, tak vám bude aj lepšie tráviť. Vaše telo potom bude lepšie hospodáriť s prijatými živinami a vy môžete ľahšie začať chudnúť.

Pokiaľ neviete, ako si vytvoriť jedálny lístok na mieru, tak nezúfajte. Vo vašom okolí, no taktiež aj online, sa pohybuje množstvo odborníkov, ktorí vám radi pomôžu. Dávajte si však pozor na podvodníkov, ktorí sa za nutričných špecialistov len vydávajú.

Páči sa vám tento článok? Vyskúšajte copywriting od digitálnej agentúry TEXTO.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :