Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, výber mobilu pre dieťa je naozaj náročná záležitosť. Na čo by ste sa pri výbere mobilu pre vašu ratolesť mali zamerať? A do ktorého modelu sa oplatí investovať?

Tlačidlový či dotykový?

Základná otázka, ktorú by ste si mali položiť, je, či je pre vaše dieťa vhodný tlačidlový alebo dotykový telefón. Ak predpokladáme, že prvý mobil dostane dieťa približne pri nástupe do školy, teda zhruba ako 6-ročné, pre tieto deti uprednostnite tlačidlový telefón. Smartfón s internetom a aplikáciami dieťaťu postačí pokojne od 10 až 12 rokov.

 

Aký máte rozpočet?

Ďalej dôkladne zvážte aj to, koľko chcete do takéhoto mobilu investovať. Naša rada znie: do mobilu pre dieťa investujte čím najmenej. Deti sú predsa len roztržité a mobil môžu hocikde zabudnúť alebo ho rozbiť. Hoci – rátajte s tým, že najmä tí o trochu starší budú mať určite záujem o najnovšie technologické vychytávky s možno o niečo vyšším rozpočtom, ako by ste si predstavovali 😉 Tlačidlové telefóny dokážete zohnať už od 30 eur, ceny najjednoduchších smartfónov sa začínajú na hranici 100 eur.

 

Ako by mal mobil vyzerať?

Myslite na to, že najmä pre dievčatá je mimoriadne dôležitý dizajn. Výhodou je, že často stačí investovať do ružového či zaujímavého vzorovaného krytu a funkčnosť telefónu je druhoradá 😉 Ale vážne, dizajn je najmä pre menšie deti často oveľa dôležitejší ako funkčnosť. Preto svoje dieťa určite do výberu nového mobilu zapojte.

 

Najlepšie smartfóny pre deti

Už sme naznačili, že pre rôzne vekové kategórie sú vhodné rôzne mobily. Preto pre vás vyberáme 3 mobily pre deti približne od 8 rokov. Budú to smartfóny, ktoré sú dostatočne výkonné na to, aby na ňom mohli bez problémov bežať hry a rôzne aplikácie, a zároveň dostatočne odolné. Vyberáme pritom z menších modelov, ktoré majú displej do 5,5”, aby dieťa mohlo mobil bez problémov udržať.

1. myPhone FUN 6

Technické parametre: 

 

Veľkosť displeja: 5″

Rozlíšenie: 1280 × 720 px

RAM: 1 GB

Pamäť: 16 GB

Fotoaparát: zadný 2 Mpx, predný 0,3 Mpx

Batéria: 2 000 mAh

OS: Android Go

 

Cena: 49,90 eur

Zdroj: Mall.sk

 

Do prvého smartfónu pre dieťa naozaj nemusíte investovať veľa. Stačí, ak si vyberiete pomerne neznámy model myPhone FUN 6. Hoci technické parametre nevyzerajú práve najlákavejšie, štvorjadrový 1,3 GHz procesor s 1 GB RAM a nenáročný operačný systém Android Go zabezpečujú dostatočný výkon na fungovanie všetkých aplikácií. Systém je navyše šetrný k batérii, a tak vydrží dlhšie. Tento dual SIM smartfón sa vďaka 5″ dá ovládať jednoducho aj jednou detskou rukou. Samozrejme mu nechýba ani wifi, bluetooth a fotoaparát.

 

Náš tip: Mobilný telefón myPhone FUN 6 kúpite oveľa výhodnejšie, ak využijete Mall kupón, ktorý nájdete aj na kupónovom webe Vasekupony.sk.

2. Xiaomi Redmi 7A

Technické parametre: 

 

Veľkosť displeja: 5,45″

Rozlíšenie: 1 440 x 720 px

RAM: 2 GB

Pamäť: 32 GB

Fotoaparát: zadný 13 Mpx, predný 5 Mpx

Batéria: 4 000 mAh

OS: Android 9

 

Cena: 98,90 eur

Zdroj: Alza.sk

 

Tento Dual SIM dotykový smartfón sa hodí pre deti už len svojimi kompaktnými rozmermi  146,3 × 70,4 × 9,6 mm a hmotnosťou 165 g. Mobil disponuje úsporným displejom s HD+ rozlíšením a výdrž batérie je naozaj dlhá – mobil vydrží bez nabitia aj dva dni. Plusom je tiež pomerne odolná konštrukcia mobilu. Za nízku cenu tak dostanete pomerne slušnú výbavu s 8-jadrovým procesorom a 2 GB pamäťou RAM, ktoré poskytujú dostatok priestoru na surfovanie po internete, sledovanie videí, využívanie aplikácií a hranie hier. Telefón sa dá odomykať nielen klasickým PIN kódom či heslom, ale aj rozpoznávaním tváre.

 

Náš tip: Mobil Xiaomi Redmi 7A je k dispozícii v atraktívnom modrom, červenom i čiernom prevedení a pri jeho nákupe v obchode Alza.sk môžete využiť Alza kupóny.

3. Huawei Y5p 

Technické parametre: 

 

Veľkosť displeja: 5,45″

Rozlíšenie: 1 440 x 720 px

RAM: 2 GB

Pamäť: 32 GB

Fotoaparát: zadný 8 Mpx, predný 5 Mpx

Batéria: 3 020 mAh

OS: Android 10

 

Cena: 98,90 eur

Zdroj: Alza.sk

 

Dizajnovo pekný kúsok z dielne Huawei má podobné technické parametre ako jeho konkurent od Xiaomi. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade ide o kompaktný Dual SIM telefón s dostatočnou výdržou batérie – vaše dieťa si môže užívať nonstop až 17 hodín prehrávania videa. K bezpečnosti prispieva aj technológia inteligentného rozpoznávania tváre, vďaka ktorej sa k dátam nedostane nikto nepovolaný. Tento mobil disponuje všetkými bežnými funkciami moderného smartfónu s možnosťou vytvoriť perfektné snímky vďaka kvalitnému fotoaparátu a za priaznivú cenu.

 

Náš tip: Mobilný telefón Huawei Y5p kúpite v obchode Alza.sk.  

 

A ešte jedna malá rada na záver: Pred tým, ako začne vaše dieťa nový mobil využívať, nainštalujte mu vhodnú aplikáciu na ochranu pred nevhodným obsahom, aby sa telefón v jeho rukách nestal zradnou hračkou.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 1 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :