Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Iba 6 dní po hokejovom šampionáte odštartuje ďalší veľký športový sviatok, ktorého súčasťou budú opäť aj slovenskí reprezentanti. Majstrovstvá Európy vo futbale presunuté z pôvodného termínu v roku 2020 sa prvýkrát konajú v novom formáte.

Teda 6 štvorčlenných skupín bude hrať svoje zápasy v 12 rôznych mestách v 12 krajinách po celej Európe. Stretnutia každej skupiny budú rozdelené do dvoch krajín a dvoch štadiónov. Hostiteľskými mestami sú Rím, Baku, Petrohrad, Kodaň, Amsterdam, Bukurešť, Londýn, Glasgow, Bilbao, Dublin, Mníchov a Budapešť.

Slovensko sa v E-skupine stretne v írskom Dubline s Poľskom a Švédskom. Svoj tretí zápas odohrajú Slováci v Bilbau proti domácemu Španielsku.

Vyraďovacia časť sa začína osemfinálovými zápasmi 27. júna a vyvrcholí finálovým zápasom 12. júla 2021. Semifinálové aj finálový duel turnaja sa odohrajú na jednom mieste, ich dejiskom bude Wembley štadión v Londýne.

Letné olympijské hry v Tokiu (23. júla – 8. augusta)

Športovo nabitý rok bude pokračovať už necelé dva týždne po európskom futbalovom turnaji vôbec najväčším športovým eventom na planét. Letné olympijské hry v Tokiu sa mali pôvodne konať v rovnakom termíne v roku 2020, aj to však zmenila pandémia.

V súčasnosti celý svet verí, že na prelome júla a augusta 2021 bude situácia natoľko bezpečná, aby Japonsko za stále sprísnených podmienok mohlo toto slávne podujatie zorganizovať. Veria v tom športovci, fanúšikovia aj novinári.

Na Hrách XXXII. Olympiády sa opäť predstaví aj množstvo slovenských športovcov, ktorí zabojujú o cenné medaily a vynikajúce výsledky. Či už to bude chodec Matej Tóth, naši vodní slalomári, kanoisti, strelci alebo iní reprezentanti, Slovensko má určite šancu na niekoľko cenných kovov.

Ďalšie zaujímavé podujatia

Vďaka Ľudovítovi Kleinovi má v najväčšej MMA organizácii na svete UFC prvýkrát v histórii zastúpenie aj Slovensko a vďaka tomu sa očí mnohých fanúšikov spod Tatier budú počas roka 2021 určite upierať aj na podujatia v tomto bojovom športe.

Vďaka úspechu Oktagonu sa však MMA podarilo výrazne spropagovať a rozbehnúť aj na našej scéne. Česko-slovenská organizácia dokáže usporiadať skutočne elektrizujúce galavečery plné napínavých súbojov. Či už sú to Attila Végh, Karlos Vémola alebo ďalší bojovníci, ich popularita a atraktivita pre slovenského fanúšika neustále rastie.

Samozrejme, rok 2021 doplnia aj ďalšie významné športové podujatia. Nezabudnime na cyklistické Tour de France či Giro d“Italia, kde má Slovensko výborného Petra Sagana.

Počas roka budeme, samozrejme, sledovať aj prestížne európske futbalové či hokejové ligy, zámorskú NHL, tenisové grandslamy a ďalšie eventy so slovenským zastúpením. Výnimkou nebude ani obľúbená Formula 1 či zimné športy na sklonku roka, kedy pravidelne fandíme aj mladým hokejistom na MS hráčov do 20 rokov.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :