Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ak ste sa niekedy stretli s jedným z týchto pojmov, viete, že to nie je sen ani túžba žiadneho muža. Občas sa to ale vyskytne a je potrebné a možné s tým účinne bojovať. V dnešnej dobe už je množstvo spôsobov, ktoré sa spájajú s ličbou erektilnej dysfunkcie. Rôzne tabletky, cvičenia, ale aj samotný štýl života a zmiernenie stresu. Najprv si ale pozornejšie rozoberme, čo znamenajú tieto pojmy.

Čo je to erektilná dysfukcia alebo impotencia

Erektylná dysfunkcia sa týka schopnosti dosiahnuť alebo udržať erekciu. Práve slovo dysfunkcia naznačuje, že s jedným z týchto dvoch stavov máme problém. Erekciu človek nie je schopný dosiahnuť alebo dlhodobejšie udržať. Taktiež to môže súvisieť so schopnosťou dosiahnuť ejakuláciu. Príčiny tejto poruchy sú rôzne. Delia sa ale na dve základné oblasti a to: fyzická a psychická.

Pri ľuďoch v mladšom veku sa vo väčšine prípadov jedná skôr o psychické problémy, ktoré môžu byť komplexné. Môže sa jednať o problémy so súčasnou partnerkou, dlhodobým alebo krátkodobám stresom, nedostatkom sebadôvery a podobne. Vo veku 40 až 70 rokov sa erektilná dysfunkciu vyskytuje aspoň raz za čas takmer u každého muža. Risk tejto poruchy sa zvyšuje so zvyšujúcim sa vekom. Zaujímavosťou je, že muži s vyšším vzdelaním zvyknú mať nižšie riziko impotencie. Tento fakt ale nie ej dokázaný. Tak, ako stres môže vyvolať dysfunkciu, tak dysfunkcia môže vyvolať ďalší stres. A tu sa dostávame do začarovaného kruhu.

Ďalšie príčiny, ktoré vyvolávajú impotenciu sa týkajú všetky životosprávy. Fajčenie, konzumácia alkoholu, nedostatok športu, nadváha a nezdravé stravovanie. Toto všetko určite nepomáha.

Ako vidíte, je množstvo kritérií, ktoré sa dajú odstrániť aj bez lekárskej pomoci. Každopádne, ak si nie ste čímkoľvek istý, je dobré navštíviť lekára, ktorý vám poradí aj v prípade liečby bez medicíny. Aká je teda možná liečba?

Liečba

Niektoré druhy liečby impotencie sú z hore uvedených príčin úplne jasné. Zmena životosprávy je prvá vec, ktorú by mal človek vyskúšať. Začať veľa športovať. Zdravo sa stravovať, obmedziť alebo úplne prestať s fajčením a s pitím alkoholu. Udržiavať ideálnu váhu, zvýšiť pomer svalov a tukov v tele. Všetko toto aj prirodzene zvyšuje hladinu testosterónu v krvi, čo pomáha taktiež.

Ďalšia niekedy nie až taká jednoduchá vec je psychická liečba. Strániť sa akémukoľvek stresu, vyhýbať sa stresovým situáciám, možno aj zmeniť prácu alebo dokonca partnerku. Niekedy, a to záleží od individuálnych okolností, môže byť práve partnerka príčinou mužských problémov.

Ďalšie liečby, než prejdeme k tým najúčinnejším, ktoré by mali pomôcť ale nie sú bežné, sú: zvýšenie komunikácie s partnerom, odstránenie depresie, množstvo spánku, vyhýbanie sa iným návykovým látkam, akupunktúra, operácia ciev, návštevy psychológa, z potravín ženšeň a džús z granátových jabĺk.

V neposlednej rade sa jedná o medikamenty a liečbu pomocou nich. Tu sa dostávame k najúčinnejšej a častokrát najjednoduchšej liečbe.

Medikamenty alebo výživové doplnky

Na trhu je množstvo výživových doplnkov pomáhajúcim mužom či už momentálne alebo dlhodobo pri liečbe erektilnej dysfunkcie. Ak nie je nutné zasiahnuť lekársky a príznaky je možné odstrániť aj bez pomoci lekára, je možné zasiahnuť s výživovými doplnkami. Medzi tie najkvalitnejšie patrí práve Erexan.

Erexan je medikament, ktorý obsahuje čisto prírodné zložky. Medzi ne patria napríklad známe aminokyseliny ako L-arginín, L-citrulín, L-lyzín ale aj menej známe stimulanty ako Tribulus Terrestris, L-ornytin alebo MACA. Tribulus Terestris je prírodný stimulant mužského testosterónu. L-ornytin je ďalšia z radu aminokyselín a táto konkrétne priamo dopomáha pri vylučovaní testosterónu. MACA je extrakt z rastliny s rovnakým názvom, ktorý pomáha pri impotencii. Tento výživový doplnok nie je najlacnejší, ale za cenou sa skrýva aj kvalita. Za jeho vyskúšanie nedáte nič a nič nemôžete stratiť. Potenciál liečby je neuveriteľne vysoký a výsledok bude stáť za to.

 

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :