Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Všade okolo nás sa nachádzajú škodlivé látky, ktoré spôsobujú mnohé zdravotné komplikácie, s ktorými sa naši predkovia nemuseli vôbec zaoberať. Neustále zvyšujúce sa percento chorých ľudí, či už na cukrovku, leukémiu, celiakiu, sa pýta, ako dokázať žiť bez toho, aby museli konzumovať neuveriteľné množstvo chémie. Skúste dodržiavať nasledujúce rady a uvidíte, že budete žiť plnohodnotnejší život.

Jedlo nakupujte len od overených výrobcov – najlepšie domácich

Aby ste sa vyhli veľkému množstvu pesticídov, mali by ste sa vyhýbať hypermarketom, ktoré poskytujú tovar pochádzajúci zo zahraničia – najmä z ďalekého východu. Vyhľadávajte lokálne trhy, na ktorých nájdete z väčšej časti slovenských pestovateľov, ktorí ponúkajú síce o čosi drahšie potraviny, ale zato oveľa kvalitnejšie. Ak máte možnosť, pestujte si zeleninu a ovocie na záhradke, poprípade si prenajmite/ kúpte záhradku. Samozrejme, že nejaké bylinky si môžete vypestovať aj na parapetách. Všetky ale nie. Napríklad takú zdravú Spirulinu získate jedine vo forme tabletiek.

Nebojte sa, Spirulina vášmu organizmu neuškodí – nie je to žiadna zbytočná chémia. Jej úlohou je posilniť imunitný systém a zlepšiť zdravie tráviaceho traktu.

Nejedzte neskoro večer

Aby vás obišli rôzne zdravotné komplikácie, potrebovali by ste zmeniť stravovacie návyky. Okrem správneho výberu potravín sa zamerajte aj na to, kedy by bolo správne, aby ste jedli. Neodporúča sa, aby sme jedli po 18. hodine večer, pretože práve v tomto čase nám už horšie trávi. Môžu vám hroziť rôzne tráviace ťažkosti, ktoré budú viesť skôr, či neskôr k tomu, že budete musieť absolvovať nepríjemne gastro vyšetrenie. Ak sa chcete zmestiť do svojich obľúbených spoločenských šiat, budete musieť zmeniť stravovanie.

Vyhnite sa konzumácii vyprážaných jedál, ktoré dráždia steny žalúdka a radšej ich nahraďte zdravšími variantami. Kombinujte mäso so zeleninou, jedzte skôr ryžu ako hranolky a hlavne – nikdy si nekupujte jedlo vo fastfoode. Ak chcete schudnúť, okrem neškodlivej zelenej kávy, ktorá vám určite pomôže, budete potrebovať zdravé jedlo. A samozrejme aj pohyb.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :