Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

img

Neuveriteľné a nevšedné využitia zubnej pasty

/
/
/
802 Zobrazení

Zubná pasta je všedným a bežne používaným produktom na starostlivosť o zuby a ústnu dutinu. Avšak existuje mnoho neobvyklých spôsobov, ako využiť zubnú pastu mimo svojej bežnej funkcie. Tu je niekoľko zaujímavých spôsobov využitia zubnej pasty v iných oblastiach vášho života:

  1. Čistenie bižutérie: Zubná pasta je skvelým prostriedkom na čistenie striebra a bižutérie. Stačí si len vziať trochu pasty a štetcom alebo handričkou ju jemne naniesť na povrch bižutérie. Potom ju opláchnite vodou a vyleštite suchou handričkou. Vaša bižutéria bude zase jasnejšia a lesklejšia.
  2. Odstraňovanie škvŕn: Zubná pasta môže byť účinným prostriedkom na odstránenie škvŕn na oblečení alebo na stenách. Stačí naniesť trochu pasty na škvrnu, jemne ju vmasírovať a nechať pôsobiť niekoľko minút. Potom opláchnite vodou alebo ošetrite handričkou. Avšak pred použitím zubnej pasty na oblečení si vždy overte, že pasta neobsahuje žiadne farbivá, ktoré by mohli spôsobiť ďalšie škvrny.
  3. Odstraňovanie nepríjemných zápachov: Ak máte nepríjemný zápach na rukách po manipulácii s cibuľou, cesnakom alebo inými aromatickými potravinami, zubná pasta môže pomôcť. Naneste si trochu pasty na ruky, namažte ju a opláchnite vodou. Zubná pasta dokáže neutralizovať silné zápachy a zanecháva svieži pocit a je to ďalší spôsob využitia zubnej pasty.
  4. Čistenie obuvi: Zubná pasta je tiež užitočná pri čistení obuvi. Použite ju na odstránenie škvŕn alebo šmúh na bielych teniskách alebo na koženej obuvi. Naneste ju na čistú handričku a jemne vmasírujte na problémové miesta. Potom opláchnite vodou a nechajte obuv prirodzene uschnúť.
  5. Reparovanie poškodených CD alebo DVD: Ak máte poškodený CD alebo DVD, môžete skúsiť použiť zubnú pastu na jeho opravu. Naneste trochu pasty na povrch disku a jemne ju naneste pomocou mäkkej handričky alebo vaty. Potom opláchnite disk vodou a nechajte ho vyschnúť. Táto metóda by mala pomôcť odstrániť drobné škrabance a obnoviť čitateľnosť disku.
  6. Čistenie klávesníc a mobilných telefónov: Klávesnice a mobilné telefóny môžu zhromažďovať baktérie a nečistoty. Pomocou zubnej pasty a jemného štetca ich môžete očistiť. Naneste trochu pasty na štetec a jemne čistite povrch klávesnice alebo telefónu. Potom opláchnite vlhkou handričkou a nechajte uschnúť.

Zubná pasta je teda viac než len prostriedok na čistenie zubov. Je to multifunkčný produkt, ktorý môže nájsť uplatnenie v rôznych oblastiach vášho každodenného života. Avšak nezabudnite, že pred použitím zubnej pasty na neobvyklé účely je dôležité overiť jej zloženie a zabezpečiť, že neobsahuje žiadne látky, ktoré by mohli poškodiť povrchy alebo materiály. Oplatí sa poznať všetky využitia zubnej pasty.

Čistenie kovov, hlavne striebra

zubna-pasta-1

 

Plastové čelné svetlá na aute už nebudú zošednuté

zubna-pasta-2

 

Klávesy na piane

využitia zubnej pasty

 

Všelijaké druhy topánok, hlavne gumené časti

zubna-pasta-4

 

Tenká vrstva pomáha proti zahmleniu okuliarov

zubna-pasta-5

 

Škvrny na lakovanom dreve

zubna-pasta-6

 

Kohútiky a batérie

zubna-pasta-7

 

Vodný kameň zo žehličky

využitia zubnej pasty

 

Ako v titulnom obrázku, škrabance na displeji sa poriadnym drhnutím dajú odstrániť pomocou zubnej pasty

zubna-pasta-9

 

Zvyšky laku na nechtoch

zubna-pasta-10

 

Smrad od cesnaku alebo cibule pôjde preč tiež!

zubna-pasta-11

Zdroj: Brightside.me

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počet hlasov: 3

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar