Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Západné Slovensko

Trenčiansky kraj – Kálnica – Chata pod Inovcom

Začneme rovno ťažkou trasou pre náročnejších cyklistov a riadny test bicyklov. Je ňou 40 kilometrová trasa cez pohorie Považský Inovec. Trasa vedie po modrej značke, dočkáte sa viacerých stúpaní a po ceste máte krásne výhľady na spomínané pohorie. Začínate rovno pri chate Kálnica, kde je bikepark, požičovňa a servis bicyklov. Cestou máte aj turistickú útulňu, kde môžete doplniť tekutiny z prameňa, ďalej idete okolo Chaty pod Inovcom a končíte až nad obcou Dubodiel. Krásna vyhliadka pre náročnejších cyklistov.

Nitriansky kraj – Šahanský okruh

Toto je 42 kilometrová trasa v šahanskom regióne, kde môžete spoznať takmer všetko, čo región ponúka na jednej trase na juh k Šahám a potom na sever do Dudiniec, kde ste začali a kde aj končíte. Cestou máte plno zaujímavých miest ako Slatinu, obe obce Turovce, a rieku Ipeľ. Pekná vyhliadka celou oblasťou až skoro po hranice.

Stredné Slovensko

Žilinský kraj – Turčianska magistrála

Táto trasa má síce 87km, považuje sa ale za ľahkú a je aj pre menej náročných cyklistov. Pokojne ju zvládnu aj úplní amatéri a môžete si so sebou vziať aj malé dieťa, ktorému bude pohodlie robiť cyklosedačka. Trasa prechádza krížom celým Turcom až do Kremnice. Keďže už len v samotnej Kremnici môžete mať program na niekoľko dní, je trasa veľkým lákadlom. Pokračuje potom cez viacero obcí a idete aj okolo niekoľkých vyhliadok a hradu Sklabiňa.

Žilinský kraj – Kysucká cyklomagistrála

Trasa dlhá 133km pre náročných až veľmi náročných cyklistov. Má viacero stúpaní a potestuje vaše fyzické zdatnosti. Cestou máte krásne vyhliadky kysuckým regiónom a trasa je dostatočne dlhá na objavovanie veľkej časti kraja. Je to takisto jedna z najdlhších cyklotrás na Slovensku.

Východné Slovensko

Košický kraj – Spišská cyklomagistrála

Trasa má až 171km, kde by vám bolo treba aj najlepšie elektrobicykle, ale preferovaná je jej časť o dĺžke 52km, ktorá sa tiahne od Spiša z juhu až skoro po poľské hranice. Je stredne ťažká. Po ceste máte neuveriteľné scenérie z až dvoch národných parkov – Slovenský raj a Pieniny. Prechádzate cez viacero historických miest, uvidíte pamiatky zapísané v UNESCO a okolo vodopádu Sikľavá skala.

Košický kraj – Cyklotrasa Slovenský Kras

Jedná sa o trasu dlhú 155km a je stredne náročná. Trasa zahŕňa takmer každú atraktívnu lokalitu Slovenského Krasu, prechádza cez lesné cesty ako aj cez kvalitné asfaltové cesty. Na trase máte toľko vyhliadok a prírodných úkazov, že si nájdite dostatok času na ich celé preskúmanie.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :