Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Pneumatík je dnes na trhu nepreberné množstvo. Ako si ale z takej záplavy výrobkov vybrať tie najvhodnejšie? Pomáhajú nám v tom testy pneumatík, ktoré realizujú ako motoristické časopisy, tak napríklad národné automotokluby. Najznámejšou organizáciou vykonávajúcou rozsiahle testovanie nielen pneumatík je nemecký automotoklub ADAC.

Ten každoročne zverejňuje výsledky testovania, pričom pneumatiky podrobuje naozaj dôkladným previerkam ich výkonnosti. Hodnotí sa výkon pneumatiky na rôznych povrchoch, opotrebenie, ekonomickosť prevádzky, hlučnosť a veľa ďalších veličín. Týmito testami sa riadia nielen zákazníci, ale berú ich do úvahy aj výrobcovia pneumatík a pri vývoji nových produktov sa snažia pracovať aj s údajmi, ktoré z týchto testov získajú.

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch aj v roku 2017 si ADAC zobral na paškál niekoľko pneumatík. My sa pozrieme na 3 modely letných pneumatík, ktoré sa minulý rok umiestnili tzv. „na debne“, teda na prvých troch miestach v zrejme najpredávanejšom rozmere 195/65 R15.

Zdroj foto: Unsplash.com

Pri výbere nových pneumatík vám pomôžu testy, ktoré pravidelne uverejňujú rôzne motoristické organizácie.

Na treťom mieste skončila pneumatika Continental ContiPremiumContact 5, ktorá je najlepšia na mokrom povrchu. Veľmi dobré výsledky dosiahla aj na suchej vozovke. Pneumatiky tohoto výrobcu sa stabilne umiestňujú na popredných pozíciách v testoch a sú rozhodne dobrou voľbou pre vaše auto.

Druhá skončila pneumatika Bridgestone Turanza T001. Japonský výrobca dal tomuto modelu do vienka veľmi vyvážený mix vlastností, ktoré ho vyniesli nahor. Sú to nadpriemerné jazdné vlastnosti na mokrej i suchej vozovke, nízke opotrebovanie a nízka spotreba paliva.

Tentoraz sa ako prvá umiestnila pneumatika Pirelli P1 Cinturato Verde. Spoločne s ostatnými spomínanými modelmi dostala vo výslednom hodnotení známku chválitebný. Jazdné vlastnosti všetkých troch pneumatík sú veľmi vyrovnané. Pirelli oslnila predovšetkým komfortom jazdy, prejavujúcim sa napríklad nízkou mierou hluku vnútri vozidla, a rovnako ako Bridgestone aj vyváženými vlastnosťami pri jazde, či už na suchu, alebo na mokrom povrchu.

Dobrou správou je, že pneumatiky svetových výrobcov si udržujú svoju kvalitu na vysokej úrovni. Horšie je to so záplavou lacných pneumatík neznámych značiek, ktoré sa predávajú napríklad v hypermarketoch. Často sú totiž nebezpečné pre užívateľa i jeho okolie, pretože výrobcovia tu hľadia predovšetkým na čo najnižšiu cenu. Pri výbere nového obutia pre vaše auto teda sledujte testy pneumatík a nekupujte neoverenú mačku vo vreci.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :