Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Aj vo vašej domácnosti sa so zrkadlami roztrhlo vrece? Vídať ich po chodbách, obývacích izbách a v spálňach. Nevyhnutným doplnkom sa však stali v kúpeľniach, kde zápasíme azda s najväčším deficitom prirodzeného svetla. Správny výber zrkadiel umožňuje optické divy a celý priestor úžasne ozvláštňuje. Presvedčte sa už na nasledujúcich riadkoch!

Vo všeobecnosti má zrkadlo v domácnosti takú „moc“, že ho možno porovnávať s obrazmi alebo inými nástennými dekoráciami. Na prvý pohľad podčiarkuje vybraný štýl v miestnosti. Na to nadväzuje funkcia optického zväčšenia a presvetlenia. Zrkadlo vdýchne nový život, a tak by bolo na škodu nevenovať sa jeho základným funkciám.

Zrkadlo v priestorovo stiesnených miestnostiach

Jednou z najmenších, ale často využívaných miestností je kúpeľňa. Na jej špecifiká denne naráža každý člen domácnosti. Uchyľujeme sa tu kvôli hygiene, skrášľovaniu a relaxu. Popri umývadle a sprchovacom kúte tak aj zrkadlá patria k nevyhnutnej výbave. Pre výnimočné vyznenie sa však vzdávame klasických tvarov v prospech oválnych alebo okrúhlych zrkadiel. Spolu s rámom môžu dosahovať úplne netradičné tvary, a tak znásobiť na svojom umeleckom vyznení.

V stiesnených priestoroch sa však dizajn podriaďuje priestorovej usporiadanosti. Tu azda najmenej prichádza do úvahy zrkadlová stena, keďže by niekoľkokrát prekonala šírku umývadlovej plochy. Vieme však použiť jednoduchý úzky pás, pre ktorý sa viac osvedčujú štandardnejšie modely a zapracovanie v priestore. V kúpeľniach bojujeme so striedaním teplôt a vlhkosti, čo sa prejavuje aj na odolnosti a funkčnosti vybraných zrkadiel. Ideálne použiť montážne lepidlo a zrkadlo umiestniť tak, aby nevyčnievalo ponad umývadlo so skrinkami.

Ako pracovať so zrkadlom v kúpeľni?

Za predpokladu, že uprednostníte okrúhle závesné zrkadlo, treba ho umiestniť na protiľahlú stranu okien. V kúpeľni ale okná absentujú alebo ich zastupujú veľmi minimalistických rozmerov. Funkciu svetla preberajú voľné lesklé plochy bielych obkladačiek alebo sprchovej výbavy. Za predpokladu, že v kúpeľni disponujeme bielym alebo až priehľadným sprchovým závesom, zrkadlo by malo byť jeho predĺžením v priestore. Ešte väčší efekt vytvára plocha na odraz svetla priamo oproti zrkadlu.

Pri zväčšovaní priestoru pomocou zrkadiel sa najčastejšie riadime pravidlom: „čím väčšia zrkadlová plocha, tým rozmerovo pôsobivejšia plocha v kúpeľni“. Niekoľko menších zrkadlových plôch nám okrem pásov zabezpečujú aj obľúbené okrúhle zrkadlá. Usporiadame ich do tvaru kvetiny s lupeňmi, slnka v ráme alebo v tvare niekoľkých menších prerušovaných diamantov.

„Hrať sa“ môžeme aj s kombináciou materiálov. Sklenú výplň lemuje najčastejšie drevený alebo kovový rám. Zatiaľ, čo drevený podporuje rustikálny výraz, kovový sa osvedčuje ako honosný glamour prvok!

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :