Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Zlato – jediná kvalitná investícia

/
/
/
179 Zobrazení

Určite každý z vás sa aspoň trochu zaujíma o svoju budúcnosť, svoje financie a celkový vývoj na svetových trhoch. Aj keď vás to osobnostne nezaujíma, radi by ste boli určite sami zabezpečení do budúcnosti a takisto možno chceli zabezpečiť svoje deti. Financie sa vás teda týkajú, či chcete alebo nie.

Keď si tak vybavíte nejaké investičné možnosti prístupné pre bežného človeka, čo vás ako prvé napadne? Nehnuteľnosti, akcie, možno kryptomeny. Každý ale, bez ohľadu na vek a sociálne postavenie, pozná investíciu do drahých kovov, najmä striebra a zlata. Aké možnosti nám teda ponúka tento spôsob investície a uchovávania hodnoty?

Ak sa pozriete na historické grafy vývoja ceny zlata, dlhodobo neustále stúpalo. Počas kríz a finančných svetových úpadkov boli korekcie ceny, ak si ale zoberieme akýkoľvek dlhodobý časový horizont, jeho cena sa zvyšovala. Ľudia totižto berú zlato ako uchovávateľ hodnoty, ochranca proti inflácii a prostriedok, ako držať svoje financie v bezpečí. Ak to na kapitálových trhoch vyzerá zle, ľudia idú do komodít a opačne.

Do zlata môžete investovať fyzicky, do zliatkov a mincí alebo papierovo prostredníctvom búrz alebo spoločností, držiacich svoje aktíva práve v zlate. Pre každého človeka je samozrejme jednoduchšia a bežnejšia možnosť vlastniť fyzické zlato a teda ho mať reálne „v ruke“. Doslova vidíte, čo má takú hodnotu a kam ste svoje peniaze uložili. Nemusíte veriť žiadnej inštitúcii ani sa spoliehať na nejakú spoločnosť.

Fyzické investičné zlato má aj jednu nespornú výhodu, a to, že je oslobodené od 20% DPH. Teda môžete ho nakupovať doslova s 20% zľavou. Ak sa obzeráte po nákupe fyzického zlata, najznámejšou a bezpečnou formou sú rakúske mince z viedenskej mincovne Wiener Philharmoniker alebo známe švajčiarske zlaté zliatky Argor Heraeus. Striebro je taktiež super investíciou, ktorá chráni pred infláciou, tu si ale oslobodenie od DPH neužijete. Jeho ťarcha 20% vás neobíde.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar