Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Zima je už plne rozbehnutá a je veľa vecí, na ktoré sa musíme kvôli nej pripraviť. Vybrať teplejšie oblečenie zo skrine, nakúpiť hrubé ponožky, zapnúť kúrenie v dome po prípade pripraviť drevo do krbu a v neposlednom rade pripraviť na zimu štvorkolesového miláčika. Je mnoho vecí, ktoré na ňom treba skontrolovať/vymeniť pred zimou. Vymeniť alebo skontrolovať hladiny všetkých nemrznucích zmesí, vymeniť pneumatiky na tie so zimným dezénom a vybaviť auto potrebnými nástrojmi. Medzi ne patrí napríklad škrabka na okno, kefa na odpratávanie snehu, rôzne odmrazovacie a odhmlievacie spreje na sklo, zámky a gumené tesnenia. Ochrana podvozku pred soľou, gumené koberčeky a zimné reťaze.

Pri zimných reťaziach sa zastavíme. Ak máte chatu alebo bývate za trochu zložitejšou a neprístupnou príjazdovou cestou, tak vás môže aj malá vrstva snehu prekvapiť. Ak má vozovka dostatočné stúpanie alebo nie je posypaná, aj štvorkolka si s tým nemusí dať rady. Zahrabete sa, zastanete, vytiahnete a nasadíte reťaze a pohodlne pokračujete v ceste. Jednotlivé druhy a značky reťazí sa ale medzi sebou líšia.

Čím sa vyznačujú rýchloupínacie snehové reťaze značky MODULA? Ako už ich prívlastky naznačujú, ich nasadenie je rýchle a jednoduché. Reťaz sa roztiahne a nasadí na nezaťaženú čast pneumatiky, uchytí sa o jednu šrúbu na kolese a zafixuje. Špeciálny mechanizmus ju pri prvom pohybe sám nasadí a vycentruje na pneumatiku. Kde nepomôžu zimné pneumatiky nastupujú snehové reťaze MODULA. Sú kompaktné a dobre skladovateľné v malom obale. Reťaze sú skonštruované z odolných materiálov a majú minimálnu výšku, takže nehrozí poškodenie iných mechanických častí na nápravách, ABS snímača atď. S tým ale súvisí aj fakt, že nie sú určené do veľmi hlbokého snehu, de sa ich trakcia môže značne znižovať. Na vaše hliníkové disky taktiež nevytvárajú žiadny nápor a nemôžu ich nijakým spôsobom poškodiť. Sú vhodné na takmer všetky typy vozidiel, aj tie s nízkou svetlou výškou.

Ak potrebujete snehové reťaze od špecialistu na snehové reťaze, dobrá voľba sú Pneumatiky.sk. Tu nájdete reťaze na všetky typy vozidiel skladom.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :