Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Golf je jeden z najstarších a najobľúbenejších športov na svete. Mnoho ľudí golf pozná. A aj keď sa mu nie každý aktívne venuje, jeho koncept je známy všetkým. Nasledujúci článok vám golf predstaví v novom svetle. Dozviete sa veci, ktoré ste vôbec netušili.

Golf milujú aj herci

Určite poznáte Samuela L. Jacksona z filmov od Quentina Tarantina. Ide o jedného z najslávnejších hercov na svete. A predstavte si, Samuel L. Jackson golf miluje a nedá naň dopustiť. Je preň tak zapálený, že pri točení filmov má v zmluve doložku, ktorá mu povoľuje hrať golf dvakrát týždenne v čase, keď práve filmuje.

Prvé 18-jamkové golfové ihrisko navštevovali ľudia na ovčej farme

Prvé 18-jamkové golfové ihrisko bolo postavené na ovčej farme v Illinois v Amerike na konci 19. storočia. Postavil ho podnikateľ Charles McDonald, ktorý golf miloval. Vybudoval ho so svojimi kolegami. Golfové ihrisko je stále funkčné a môžete ho navštíviť, hoci sa zmenšilo na 9-jamkové.

Golf to dotiahol až na mesiac

A vôbec nejde o metaforu. Golf je totiž jeden z dvoch športov, ktorý sa hral na Mesiaci. Ten druhý je hod oštepom. Svoju premiéru zažil vo februári 1971, kedy si Alan Shepard vzal so sebou golfovú palicu a udrel si do loptičky.

Golfové loptičky sa kedysi vyrábali z dreva

V 14. storočí sa golfové loptičky vyrábali z tvrdého dreva, konkrétne z buku. A svoju slávu si užívali až do 17. storočia. Ich životnosť, samozrejme, nebola tak dlhá, ako je tomu dnes. Vydržali totiž iba niekoľko hier, kým ich bolo treba vymeniť za nové.

Golf je skvelým športom aj na kondičku

Ak hľadáte šport, ktorý vám spáli nejaké tie kalórie, posilní vaše svaly a vy sa pri ňom zabavíte aj zrelaxujete, golf je ideálnou voľbou. Priemerný golfista totiž spáli približne 431 kalórii za hodinu. A to v prípade, že po golfovom ihrisku chodí a nejazdí na vozíku.

Tak čo na to hovoríte? Oslovil golf aj vás?

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 1.5 / 5. Počet hlasov: 2

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :