Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

V medicíne určite existuje mnoho pojmov, s ktorými ste sa (ak nie ste odborník) v podstate nemali šancu ani nikdy stretnúť. Nie to im ešte rozumieť. Niektoré pojmy pochádzajú z oblastí, v ktorých sa v niektorých životných situáciách aj vyskytujete a to hlavne tie, čo sa týkajú bežných chorôb a bežných oblastí života. Hovorí vám ale niečo magnetoterapia?

Magnetoterapia je neinvazívny spôsob odstraňovania zdravotných problémov. Ide o fyzikálnu terapiu, pri ktorej v podstate len relaxujete a necítite žiadnu bolesť ani zásah do tela. Nechávate na seba pôsobiť magnetické pole a to môže pomôcť pri hojení alebo liečení rôznych chorôb v tele. Táto fyzioterapia nevyžaduje ani priamy dotyk s vašim telom a môže sa nechať pôsobiť na akúkoľvek jeho časť. Pôsobenie magnetického poľa môže byť striedavé alebo stále. Na niekoho môže pôsobiť v podstate okamžite, iní ľudia si vyžadujú viac sedení. Pričom sedení sa všeobecne odporúča vykonať minimálne 8 – 14.

Magnetoterapia môže pomôcť pri mnohých chorobách, medzi nimi bolesti chrbtice, diabetická noha, zápalové stavy  ako artritída, myositída, tendinitída, adduktorový syndróm, pri hojení zlomenín, ochorenia kostí a kĺbov – osteoporóza, artróza, bolestivé stavy – napätie svalov, bolesť hlavy, neuralgia, meniérova choroba a tinnitus. Pri meniérovom syndróme a tinnituse sa zastavíme.

Meniérova choroba alebo syndróm je v skratke postihnutie vnútorného ucha, ktorý má základné prejavy ako tinnitus, závrate a nedoslýchavosť. Najsilnejší príznak je záchvat rotačného vertiga, ktorý sa zvýši na svoje maximum už v priebehu niekoľkých minút a môže trvať až niekoľko hodín.

Tinnitus alebo ušný šelest sa prejavuje šumením alebo pískaním v uchu, po prípade inými  zvukovými prejavmi, ktoré reálne nevychádzajú z externého zdroja. Väčšinou táto porucha súvisí s nesprávnym alebo nedostatočným prekrvovaním vnútorného ucha a na to sa zameriava potom aj liečba. Niekedy môžu jej príznaky trvať akútne a teda do troch mesiacov. Ďalej môže byť tinnitus subakútny a teda do 6 mesiacov alebo chronický, ak trvá 6 a viac mesiacov. Chorobu je odporúčané liečiť čím skôr, keďže časom môže spôsobovať depresie a zvýšený stres.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :