Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ak sa človeku pošťastí, prežije si autoškolu len raz za život. Ten zážitok ale stojí za to. Nie je nič lepšie ako učiť sa šoférovať. Prvýkrát získavať cit s volantom, učiť sa jemne narábať s plynom a nedupať taksilno na brzdu. Stať sa šoférom je naozaj dobrá skúsenosť, a tú budete zdokonaľovať a používať celý život. Keď už konečne získate cit v nohách a spojka a brzda vám nebudú robiť žiadne problémy, možno sa prepracujete aj na automatické prevodovky.

Nie je prevodovka ako prevodovka

Na automatické prevodovky ale pozor. Ide o to, že ak robíte autoškolu na automatickej prevodovke, váš vodičský preukaz je už platný po celý čas len na tento typ. Ak by ste náhodou niekedy za život chceli presedlať na manuálnu prevodovku alebo sa vyskytnete v situácii, že auto s manuálom treba šoférovať, ako napríklad služobné, budete to ľutovať. Je to síce trochu zložitejšie ako automat, hodí sa ale aspoň túto schopnosť mať.

Prvé kilometre vás naučia

Po prvých jazdách v autoškole a úspešných teoretických a jazdných testoch dostanete vodičské oprávnenie. Otvára sa vám brána do ďalšej veľkej časti života. Týka sa vás cestná premávka už aj ako vodiča motorového vozidla.

Teraz začnete naberať skúsenosti, sebavedomie a schopnosť predvídať v premávke. Trvá to naozaj stovky najazdených kilometrov, kým sa vám podarí ako tak s prehľadom orientovať v premávke. Ďalšie tisíce, kým máte kvalitné skúsenosti, ale stále ste začiatočník. A ďalšie desaťtisíce, kým máte dostatočný prehľad, chladnú hlavu a môžete pociťovať istú úroveň sebavedomia.

Kde sa najlepšie učiť umeniu šoférovania? Vo väčšom meste, akým je napríklad Bratislava. Vyskúšajte nejakú bratislavskú autoškolu. Prečo práve vo väčšom meste? Viac križovatiek, veľké viacprúdové cesty, silná premávka. Na začiatok to znie síce hrozne, ale čím ťažšie na cvičisku, tým ľahšie na bojisku, ako sa vraví.

Nájdite si cenník autoškoly, kde sa chcete prihlásiť, aby ste si zaistili dobrú cenu. Využite rôzne akcie a ponuky, ktoré sa vás môžu týkať. Vo veľkom meste to bude ťažšie, ale o to jednoduchšie v reálnom živote.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hlasov: 8

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :