Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Hľadáte nové šortky, v ktorých pohodlne zvládnete letné horúčavy? Aby ste sa nestratili v záplave strihov, modelov, farieb a materiálov, mali by ste sa držať niekoľkých pravidiel a na základe dobre mienených rád vyfiltrovať tie najvhodnejšie pre vás.

Platí totiž staré známe: čo vyzerá dobre na jednom človeku, nemusí vyzerať rovnako skvelo na druhom.

Na dĺžke záleží!

Podstatné je vedieť odhadnúť, aby dĺžka krátkych nohavíc bola pre váš typ postavy akurát. Ani príliš dlhá, ani prikrátka. Nájsť kraťasy ideálnej dĺžky je kľúčový bod, od ktorého sa odvíjajú ďalšie podmienky určujúce, či v nich vyniknete.

Spodný okraj šortiek by mal končiť približne na spodku stehna. Je to dĺžka, ktorá pristane väčšine typov mužských postáv rôznych výšok.

Všímajte si aj šírku

Šírka v celej oblasti nôh je podstatný faktor ovplyvňujúci celkový výzor. Ak sú šortky na vašej postave v spodnej časti širšie ako na vrchu a otvor na nohy je výrazne väčší ako obvod vašej nohy, nepôsobí to vkusne. Deformujete si postavu a nohy pôsobia chudšie, ako v skutočnosti sú. Predpokladáme, že tomuto by ste sa radšej vyhli.

Ani opačný extrém nefunguje. Príliš úzke kraťasy vám nedovolia pohybovať sa bez obmedzení a pocitu nepohodlia. Ak máte vyšportované stehná, pravdepodobne budete musieť hľadať širšie strihy, aby ste nemali kraťasy okolo nôh moc obtiahnuté. Správne šortky decentne kopírujú líniu vášho tela a ku koncu sa jemne zužujú.

Ktorý materiál je najlepší?

V obchodoch nájdete najčastejšie bavlnené, syntetické či ľanové kraťasy. Bavlna je ľahká, priedušná a je dobrou voľbou v prípade, keď teploty začínajú stúpať. Pevnejšie väzby bavlny však môžu držať zohriaty vzduch v blízkosti tela a pot či vlhkosť sa z nej odparujú pomaly.

Ľan síce nie je až taký rozšírený, no je vzdušnejší a veľmi pohodlne sa nosí. Nevýhodou je, že sa oproti bavlne výrazne krčí.

Syntetické materiály bývajú priedušné a v mnohých prípadoch odvádzajú vlhkosť od pokožky a súčasne vytvárajú lepší prietok vzduchu. Často sa kombinujú s bavlnou, aby sa dosiahol čo najväčší komfort pre nositeľa.

S farbou von

Kraťasy by mali primerane ladiť k zvyšku oblečenia. Vo všeobecnosti sú výraznejšie farby ako červená, modrá a zelená vhodné na menej formálne príležitosti. Neutrálne farby sa ľahšie kombinujú a výrazné vzory zase pútajú pozornosť a dokážu ju upriamiť aj tam, kam by ste si to neželali.

Kam sa v nich chystáte ísť?

To najdôležitejšie pravidlo sme si nechali na záver. Šortky sú vhodné na nosenie v teplom počasí, na bežné výlety a voľnočasové aktivity. Na formálne udalosti a obchodné rokovania v žiadnom prípade nepatria.

Dizajnové prvky ako vrecká a rôzne ozdobné aplikácie môžu síce byť praktické alebo zaujímavé, no čím je ich viac, tým ležérnejšie kraťasy pôsobia. Zvážte preto, na akú príležitosť si ich obliekate, aby ste sa vyhli faux-pas.

To, čo hľadáte, sa pravdepodobne skrýva tu: https://bolf.sk/slo_m_Panska-moda_Panske-kratasy-3403.html Stačí si len vybrať podľa preferencií.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :