Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Zanzibar sa stal obľúbenou turistickou destináciou pre svoje krásne počasie a rozprávkové pláže. Navyše v roku 2020 a 2021 sa záujem o Zanzibar ešte zvýšil, keďze to bola v čase obmedzeného cestovania jedna z destinácií, kam sa dalo ísť dovolenkovať. A teda v dobe, keď sa iné krajiny zatvárali – Zanzibar ostal otvorený a stal sa tak útekom pred tažšími časmi pre tých, ktorí chceli na chvíľu vypnúť od každodennných starostí.

Pozrite si zopár zaujímavostí o tomto nádhernom ostrove:

1. Narodil sa tu Freddie Mercury
Slávny spevák zo skupiny Queen sa narodil práve na Zanzibare. stalo sa tak v roku 1946 a skutočné meno mal Farrokh Bulsara. Skupina Queen nabrala opäť na popularite po krásnom filme Bohemian Rhapsody. Videli ste ho?
2. Nie je to samostatný ostrov
Aj keď si to mnohí myslia, Zanzibar nie je jeden ostrov. Skladá sa z dvoch väčších a zopár menších ostrovov. Hlavný ostrov, ostrov Pemba a malé ostrovy roztrúsene poblíž. Kam sa pohnete, tam vás čaká iná nádhera.
3. Zanzibar je celoročná destinácia
S príjemnými teplotami a podnebím počas celého roka. Navyše s lacnými letenkami sa stal jednou z najobľúbenejších exotických destinácií Slovákov. či už je jar, leto, jeseň alebo zima. Letenky stoja okolo 500 EUR a ubytovanie sa tam dá zohnať pomerne lacné. Navyše môžete navštíviť aj Safari v Tanzánii.
4. Prvá africká krajina s farebným televízorom
Objavil sa tam už v roku 1973. To im ale museli závidieť však? 🙂
5. Hlavné mesto nie je Stone Town
Aj keď si to mnohí mylne myslia. Stone Town je historické mesto. Hlavným mestom je však Zanzibar City. Mimochodom Stone Town určite navštívte je to pecka.
6. Je známy aj ako ostrov korenia
Je to pre ostrov jedným zo zdrojov zárobku a zásobujú korením celý svet. ak máte radi korenie, môže to byť pre vás zaujímavý suvenír.
7. Perfektný na potápanie
Milovníci potápania si tu prídu na svoje! Krásne podvodné scenérie sú vyhľadávané potápačmi z celého sveta.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :