Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Vo svete informačných technológií to v dnešnej rušnej dobe vrie. Obrovský konkurenčný boj, ktorý sa doslova bije o zákazníka, plno IT zákazok od rôznych spoločností, ktoré získavajú giganti a boj o zamestnancov s aspoň miernou úrovňou odbornosti. To je svet počítačových a komunikačných technológií ako ho poznáme dnes. Je stále v rozbehu, stále expanduje a nevyzerá, že sa tak skoro zastaví.

Každá spoločnosť s určitým počtom zamestnancov a s určitou zložitosťou vnútornej infraštruktúry potrebuje IT služby pre svoj chod. Je to rpeto, lebo každý zamestnanec má počítač, používa telefón a ak aj pracuje v teréne, využíva tieto služby aspoň ako doplnkové. Ak sa spoločnosť dostane do tohto štádia, je na čase si zriadiť IT oddelenie alebo aspoň pribrať špecialistu vyslovene starajúceho sa o IT služby v danej firme. Nie každá spoločnosť si toto ale môže dovoliť, po prípade môže potrebovať vyššiu odbornosť alebo špecialistov z iných sfér IT.

V takomto prípade nastupuje IT outsourcing. Ide o využívanie služieb poskytujúcich IT treťou stranou pre váš podnik. Externý dodávatelia môžu ponúknuť podporu, servis, ale ajiné služby v súvislosti s IT. Niekedy to môže vyjsť pekne draho, niekedy je to nevyhnutné, ale šetrí to iné zdroje firmy, ktoré si nemôže dovoliť stratiť. Takisto si nie každa spoločnosť môžezriadiť potrebne rozsiahle IT oddelenie z viacerých dôvodov. Nemajú na to rozpočet, priestory alebo dokonca čas. Vtedy sa IT outsourcing hodí a pomôže biznisu.

Externých dodávateľov IT služieb môžu využiť aj firmy, ktoré už nejakú IT štruktúru zamestnancov majú. Ak nejaký prípad prekračuje ich IT odbornosť, dokážu sa obrátiť na zaumluvneného partnera za výhodných podmienok. Ten poradí pomocou call centra alebo príde na danú lokalitu ak to bude potrebné. Veličina, ktorá sa takto najviac šetrí, je čas. Akákoľvek vyradená IT službe môže firme spôsobiť straty zákazníkov alebo zisku iným spôsobom z rôznych dôvodov. Outsourcing ako taký má v biznise jednoznačné postavenie a rozvíja sa spolu so službami okolo.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :