Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Taktické rukavice sú doplnkom, ktorý rady využívajú ozbrojené zložky, ale aj športoví nadšenci airsoftu či iných bojových akcií. Pre koho sú určené, na čo slúžia a ako si vybrať tie správne? V tomto článku sa dozviete viac.

V prvom rade treba poznamenať, že ani pre amatérov, ktorí berú streľbu a boj iba ako hobby, zážitok či odreagovanie, nie ja žiadna súčasť výzbroje zbytočná. Inak to nie je ani pri taktických rukaviciach.

Na čo sa taktické rukavice používajú?

Ich prvoradou úlohou je ochrana vašich dlaní. Ako určite viete, bojové situácie sú často spojené s ohňom, zimou, ostrými predmetmi či s najrôznejšími prekážkami. Každé jedno zranenie je nepríjemné a v nasledujúcom boji vás obmedzuje. Taktické rukavice sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré vás pred zraneniami ochránia a vy sa tak môžete sústrediť iba na svoj výkon.

Pri ozbrojených zložkách sú samozrejmosťou a často patria k povinnej výbave. Pri hobby akciách sú voliteľné, no využíva ich stále viac a viac nadšencov. Taktické rukavice nie sú doplnkom, ktorý by vás výraznejšie obmedzoval a ich benefity niekoľkonásobne prevyšujú prípadné riziká, preto vidíme vynikajúcu využiteľnosť aj pri športových akciách. Investícia do nich nie je veľká a veríme, že im ešte mnohokrát poďakujete.

Ktoré budú pre vás tie najlepšie?

A ako si medzi nimi vybrať? V prvom rade sa musíte pozerať na ich veľkosť. Rukavice vám musia sadnúť, nesmú byť malé ani veľké a musia byť pohodlné.

V ponuke nájdete taktické rukavice s prstami aj bez prstov. Tú je potrebné vziať do úvahy typ akcie, prostredie a počasie, v ktorých ich budete používať. Ak bude zima, prípadne vidíte možnosť zranenia prstov, siahnite po celých rukaviciach. Pokiaľ bude event voľnejší, bezpečnejší a bude sa odohrávať v teplejšom počasí, postačia aj tie bez prstov.

Dôležitou otázkou je aj materiál. Medzi najpoužívanejšie patria kevlar, koža a nomex. Každý má inú odolnosť a pevnosť, pri výbere tak opäť musíte predvídať okolnosti bojovej akcie. S tým súvisí aj celková hrúbka rukavíc. Vyberajte tak, aby boli vaše prsty dokonale pohyblivé a aby ste tak mohli ovládať zbraň bez najmenších obmedzení.

V neposlednom rade myslite aj na farbu. Najpoužívanejšia je čierna, tou nič nepokazíte. V ponuke sú však aj iné farby v závislosti od prostredia, v ktorom sa bude akcia odohrávať.

Odborníci z internetového obchodu AFG.sk vám radi pomôžu vždy, keď si neviete dať rady. Nájdite si svoje taktické rukavice a pustite sa do boja naozaj naplno!

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :