Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Prečo ľudia pokúšajú šťastie, riskujete niekedy aj vy?

/
/
/
166 Zobrazení

V tomto článku sa pozrieme na pokúšanie šťastia alebo riskovanie ako také vo všeobecnosti. V podstate by sa dali ľudia rozdeliť na dve skupiny. Tí, čo radi a často riskujú a tí, čo sa toho boja, držia sa pri zemi a svoje šťastie nijak nepokúšajú.

Prečo ľudia riskujú? Štúdie dokázali, že ľudia, ktorí často a ľahko riskujú, sú v živote šťastnejší. Neboja sa nových vecí, cestovania, adrenalínových športov, neznámych vecí. Majú jednoducho posunutú hranicu strachu. Tento pocit risku sa spája s množstvom ďalších sprievodných akcií ako je vyplavenie adrenalínu a endorfínov, pocit, že sa cítite „živý“, radosť z nepredvídateľnej situácie a podobne. Samozrejme, všetko má svoje pre a proti.

Ľudia radi pokúšali svoje šťastie už v dávnej histórii a väčšinou sa to spájalo s rôznymi typmi hier, aj keď to nie je pravidlo. Najprv sa hrávali kocky, karty a podobné spoločenské hry a neskôr sa prešlo na hazard. Spočiatku išlo len o radosť zo samotného hrania hier, neskôr sa do toho pridal gambling a riskovanie peňazí, čo pridalo hrám nový rozmer. Človek už nesledoval zásady zodpovedného hrania. Vplyv hazardu na človeka bol jednoznačný, vyvolávalo to euforické pocity a začínalo to byť návykové.

To sa ale nemusí týkať len hier. Šťastie je prirodzenou súčasťou bežného života a nestačí vám byť len v niečom dobrý, potrebujete aj trochu šťastia. Myslíme si, že múdri ľudia robia dobré rozhodnutia a hlúpi ľudia tie zlé a šťastie v tom nezohráva takmer žiadnu rolu. To až dovtedy, kým nie sme jedným z tých múdrych ľudí, ktorým sa prihodilo niečo nečakane zlé – alebo naopak.

Život je totižto kombináciou rozhodnutí, skúseností a šťastia. Je to aj preto, prečo nás baví pozerať športy. Najlepší a najtalentovanejší športovci nie vždy vyhrávajú. Svoju rolu má aj kus šťastia. Šťastie bohužiaľ nemôžeme úplne kontrolovať, môžeme ho ale kultivovať a zariadiť okolnosti tak, aby sme ho podporovali.

A čo vy, ste ten typ, ktorý rád vyskúša šťastie a trochu poriskuje alebo sa držíte pri zemi? Čo vás ženie v živote dopredu?

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar